HAOS I TUGA U GAZI: Sukobi zbog ambasade SAD se nastavljaju dok traju sahrane

Tanjug

15. 05. 2018. u 13:45

Oko 200 Palestinaca protestovalo je u Vitlejemu, dok se u Ramali okupilo još 100 ljudi. Palestinci danas obeležavaju "nakbu" odnosno 70 godina od masovnog raseljavanja tokom stvaranja države Izrael

ХАОС И ТУГА У ГАЗИ: Сукоби због амбасаде САД се настављају док трају сахране

Foto Tanjug-AP

Palestinci su se danas ponovo sukobili sa izraelskim vojnicima na Zapadnoj obali, dan nakon što je žestokom sukobu Obali Gaze poginulo skoro 60 Palestinaca.

Na mestu sukoba vije se gust dim od zapaljenih guma, dok su Palestinci bacali kamenice na izraelske vojnike koji su odgovorili suzavcem, prenosi AP.

Pročitajte još:Palestinski ambasador u Beogradu: Izrael počinio masakr, pucali bojevom municijom na demonstrante

Oko 200 Palestinaca protestovalo je u Vitlejemu, dok se u Ramali okupilo još 100 ljudi. Palestinci danas obeležavaju "nakbu" odnosno 70 godina od masovnog raseljavanja tokom stvaranja države Izrael.

U sukobima u Gazi juče izraelski vojnici ubili su 58 Palestinaca.

Pročitajte još:Izraelska vojska ubila najmanje 52, ranjeno oko 2.400 Palestinaca; Bela kuća krivi "Hamas" za nasilje u Gazi

PALESTINCI SAHRANjUJU UBIJENE

Organizatori protesta su izjavili da će današnji dan biti posvećen sahrani i da će novi protesti na granici sa Izraelom verovatno biti manjeg obima

Palestinci danas sahranjuju desetine mrtvih, dan nakon što ih je izraelska vojska usmrtila otvorivši vatru na učesnike protesta duž granice Gaze i Izraela, koji su organizovani zbog preseljenja američke ambasade iz Tel Aviva u Jerusalim.

Organizatori protesta su izjavili da će današnji dan biti posvećen sahrani i da će novi protesti na granici sa Izraelom verovatno biti manjeg obima, prenosi AP.

Islamski pokret Hamas, koji Pojas Gaze drži pod kontrolom prvobitno je saopštio da će se masovni pogranični protesti nastaviti danas, na 70-godišnjicu događaja koji Palestinci nazivaju "nakba" - u prevodu "katastrofa" - u znak sećanja na palestinske izbeglice koje su napustile ognjišta u sadašnjem Izraelu pre 70 godina kada je Izrael osnovan.

U međuvremenu, na jugu Izraela, u blizini granice s Gazom, danas se začula sirena koja upozorava na raketni napad, ali se ispostavilo da je uzbuna bila lažna, saopštila je izraelska vojska, prenosi Rojters

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Aleksandar

15.05.2018. 14:32

A da sad bombarduju Izrael??? A ne, pa to je samoodbrana...ako tako Amerika kaze...