Tramp: Neka Merkel govori u ime Nemačke o S. Koreji
12. 08. 2017. u 12:44
Američki predsednik Donald Tramp je, povodom protivljenja nemačke kancelarke Angele Merkel vojnom rešenju situacije sa Severnom Korejom
Donald Tramp / Foto Tanjug / AP /Evan Vucci
Američki predsednik Donald Tramp je, povodom protivljenja nemačke kancelarke Angele Merkel vojnom rešenju situacije sa Severnom Korejom, rekao da bi ona trebalo da govori u ime Nemačke.
"Neka govori u ime Nemačke. Ona je moj prijatelj, ona je veoma dobra osoba, veoma dobra žena i prijatelj Ivanke (Tramp)", izjavio je Tramp, a prenosi britanski list "Gardijan".
Američki predsednik je ranije upozorio da su SAD spremne na vojnu akciju "ako Severna Koreja postupi nerazumno".
"Vojna rešenja su u potpunosti spremna, ukoliko Severna Koreja postupi nerazumno. Nadam se da će (severnokorejski lider) Kim Džong-un pronaći drugi put", napisao je Tramp na Tviteru, prenosi AP.
Merkel je prethodno izjavila da je protivnik upotrebe bilo kakve sile u rešavanju sukoba sa Severnom Korejom, a to je poručila nakon što je američki predsednik upozorio Pjongjang da je vojska SAD "na gotovs" ukoliko Severna Koreja "postupi nerazumno".
"Ne vidim vojno rešenje za ovaj sukob, već pre dosledan rad kakav smo videli u Savetu bezbednosti UN", rekla je Merkel novinarima.
Ona je istakla da će Nemačka intenzivno učestvovati u opcijama koje nisu vojne prirode.
"Ali, verbalnu eskalaciju smatram pogrešnim odgovorom", naglasila je Merkel.
Posteni gradjanin ove zemlje
12.08.2017. 13:09
Pajac na lecenje sa svim preostalim drzavnicima ove napacene planete...
Ovaj ludak ne kapira da planeta nije njihova, tice nas se svih sta rade mUSAvci po svetu jer nas sve ugrozavaju.
@zaliv.net - Pa zar to nije onaj isti cije slike smo nosili na maicama i ponosili se time ( ne svi Srbi ) Pa zar nije to onaj isti za kojeg su Srbi u USA glasali ? I sada eto pa protiv njega ?
@zaliv.net - Ma ne pričajte koješta . Predsednik u SAD je samo figura isturena napred ali ne odlučuje samostalno,čini ono što mu moćnici iz pentagona narede i to je to . Šta god da oni odluče on je tu nemoćan da spreči bilo šta...
@zaliv.net - Да, али истини на вољу не верујем да су Срби били у нарочитој љубави са Трампом колико им је била (и још увек јесте) одурна породица Клинтон. Наравно не браним оне јаднике који су (или још увек) одиста веровали у тог кловна..
Komentari (8)