Bajkeri Prašili ulicama Prnjavora

N. ĐURIĆ

04. 06. 2018. u 06:33

Rekordnih 2.000 motociklista iz celog sveta došlo u grad podno Ljubića. Tri dana su motociklisti pokazivali svoje veštine sa motorima

Бајкери Прашили улицама Прњавора

Motorijada u Prnjavoru / Foto MK "Prnjavor 07"

PRNjAVOR je proteklog vikenda bio svojevrsna bajkerska metropola gde se na jedanaestu po redu motorijadu sjatilo rekordnih 2.000 motora, odnosno motorista, a mnogi od njih i sa svojim saputnicima iz 194 kluba sa raznih strana Evrope i sveta.

Ovu trodnevnu manifestaciju u gradu podno Ljubića i Motajice, prema procenama organizatora Moto-kluba "Prnjavor 07", uz pokroviteljstvo opštine Prnjavor, posetilo je više od, takođe rekordnih, 10.000 posetilaca iz Prnjavora, susednih opština i inostranstva.

Oni su, u sklopu bogatog programa "Bajk fest 2018", prisustvovali tradicionalnom defileu "paklenih mašina" prnjavorskim ulicama, akrobacijama u centru grada, a druženje je, uz pesmu, svirku i razna bajkerska nadmetanja, nastavljeno u kampu prigradskog SRC "Borik".

Slaviša Milinčić, član rukovodstva MK "Prnjavor 07" i odbornik u prnjavorskom parlamentu, ističe dolazak bajkera iz svih zemalja bivše Jugoslavije, kao i iz Austrije, Nemačke, Italije, Švajcarske, Bugarske i drugih evropskih zemalja, a čak iz daleke Australije pristigao je Hrvoje:

- Očaran ovom na svetu jedinstvenom bajkerskom manifestacijom u Prnjavoru, ispunio sam prošlogodišnje obećanje da ću ponovo doći, a nadam se dolasku i naredne godine - kaže ovaj rođeni Banjalučanin.

Milinčić ističe da su se Prnjavorčani, prema tvrdnjama gostiju, pokazali kao besprekorni domaćini, a poseban razlog za zadovoljstvo i "trljanje ruku" imaju trgovci i ugostitelji, jer su svi smeštajni kapaciteti uz Banju Kulaši do Dervente bili popunjeni.

AKROBACIJE I ROK SPEKTAKL

Uz impresivni defile prnjavorskim ulicama, posebnu pažnju mnogobrojne publike pobudile su atraktivne akrobacije Splićanina Hrvoja Minčevića, višestrukog prvaka Hrvatske i Balkana. "Vang Gog" je priredio izuzetan muzički spaktakl u bajkerskom kampu u SRC "Borik".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije