MANIJAK IZA REŠETAKA: Šest godina za silovanje devojke u Pinosavi

Tanjug

27. 11. 2017. u 12:09

Milan Ljubisavljević koji je navodno radio kao stolar u nekim manastirima, žrtvu je presreo kada je izašla iz autobusa, stavio joj nož pod vrat i odvukao u napuštenu kuću

МАНИЈАК ИЗА РЕШЕТАКА: Шест година за силовање девојке у Пиносави

Foto: N. Fifić

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je osudio na šest godina zatvora Milana Ljubisavljevića (60) iz Niša jer je silovao devojku iz Pinosave P.J. (26) septembra 2016. godine u napuštenoj kući u Belom Potoku ispod Avale.


On je zbog krivičnog dela silovanje osuđen na pet i po godna zatvora, a u kaznu mu je uračunata ranije izrečena kazna za drugo delo godinu dana zatvora pa je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od šest godina.

Ljubisavljević, koji je navodno radio kao stolar u nekim manastirima, žrtvu je presreo kada je izašla iz autobusa, stavio joj nož pod vrat i odvukao u napuštenu kuću.

Kako su mediji ranije pisali, mladić devojke, koji je s njom bio na telefonskoj vezi pred sam napad manijaka, obratio se policiji za pomoć.

Osumnjičenog su uhapsili pripadnici Policijske stanice Beli Potok pošto su opkolili kuću i upali unutra.

Mediji su takođe pisali da je Ljubisavljević, povratnik u izvršenju krivičnih dela, kao i da je ranije odslužio kaznu od 13 godina zatvora zbog ubistva.

U obrazloženju presude Apelacionog suda navodi se da je prvostepeni sud pravilno cenio sve okolnosti koje su od uticaja da krivična sankcija bude pravilno odabrana i njena visina pravilno odmerena.

Od olakšavajucih okolnosti za Ljubisavljevića sud je cenio njegovo loše zdravstveno stanje, kao i njegovu životnu dob.

Od otežavajuhcih okolnosti sud imao u vidu upornost prilikom izvršenja dela, njegov raniji život i činjenicu da je stariji čovek dok oštećena ima svega 26 godina, "te da je na ovaj način još u relativnoj mladosti na njen život bačen ožiljak".

"Apelacioni sud nalazi da će se jedinstvenom kaznom zatvora od šest godina u potpunosti ostvariti svrha kažnjavanja, da će ta kazna uticati na okrivljenog da više ne vrši krivična dela, kao i da je ta kazna nužna, ali i dovoljna mera krivicno-pravne zaštite, srazmerno težini izvršenog krivičnog dela, stepenu krivice okrivljenog, jačini povrede zaštićenog dobra, okolnostima pod kojima je delo izvršeno, ličnosti okrivljenog, kao i njegovim ličnim prilikama", naveo je Apelacioni sud.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (16)

HoGaR425

27.11.2017. 12:17

pa da 6 godina...pa onda vise nece...jer ceo zivot je pred njih...nego sta nego ce da pokusa ponovo,pa da doceka duboku starost u toploj celiji sa 3 obroka dnevno! Ko li pise bre ove smesne zakone...

naravno da ne

27.11.2017. 13:20

@Petar - Ne samo Vama. Izlaziće vikendom, a za 4 godine na slobodi. Ovo nije država nego sklonište za manijake, krimose i nasilnike.

Edib

27.11.2017. 12:36

eh, države truhe... silovao je sa nožem pod grlom i dobio samo 6 godina?!?! Stamota!

CrniGruja

27.11.2017. 13:00

Smešno, ubica odslužio 13 godina pa po izlasku iz zatvora počeo da siluje. O kakvoj olakšavajućoj okolnosti se može tu čak i da priča (životna dob i zdravstveno stanje), dobro da nije stariji od 80 godina jer bi mu dali još i nagradno. Sramota

kataklinger

27.11.2017. 21:03

@Rodoljub - sledeci put ce imati jos vise olaksavajucih okolnosti. bice jos stariji, uz ubistvo imace i silovanje, sto znaci da ce da dobije maksimum 2 godine.

Деки

27.11.2017. 13:32

Па ово је готово стимулативно... Значи свако женско биће може бити силовано,без неких већих проблема? Шта раде оне силне жене у врху власти, што се бусају о све већем ангажовању жена у јавном животу? Лаж и обмањивање на свим нивоима!

Д. З.

27.11.2017. 13:47

Сексуално силовање жене је страшан злочин, јер је то највећи степен понижења човека. Тешко је проценити колико треба оштра да буде пресуда. Свакако, мора да буде велика, тешка казна за такво људско понижавање.

kataklinger

27.11.2017. 21:01

@Д. З. - kastracija i dozivotna robija su jedine relativno adekvatne kazne.

Braco

27.11.2017. 16:22

Pa kakva olaksavajuca okolnost to sto je star. Nema tu olaksavajuce stvari. Covjek je rodjen kao rdja I gotovo. Lezao za ubistvo, sad lezi za silovanje. To treba u zatvor do kraja zivota da ne bi pocinio jos kakav zlocin prije nego crkne. To sto je zrtva 26 nema nikakve veze sa tim da ce se oporaviti. Silovanje je strahota od koje se ona nikad nece oporaviti. A on ce da lezi u uziva 6 godina. Da Bog da da ga prijatelji u zatvoru nauce malo pameti.

Sara

27.11.2017. 18:07

@Braco - Naravno!!! Kako je to star za kaznu a za silovanje nije vec je u punoj snazi! Grozota!!!

kataklinger

27.11.2017. 20:59

verujem da u ovoj drzavi sudstvo potpiruje ovakva dela izuzetno niskim kaznama, ako se ovo i moze nazvati istom. pa ovaj ce za 2-3 godine biti na slobodi, pa sve u krug.