Vučić sa komandantima vojske i policije: Spremni da branimo zemlju

V. M.

10. 05. 2019. u 09:23

Predsednik uoči defilea u Nišu održao sastanak. Načelnik Generalštaba Mojsilović: Stanje bezbednosti i dalje nepredvidivo zbog Kosova

Вучић са командантима војске и полиције: Спремни да бранимо земљу

Foto I.Marinković

SRBIJA će se ponašati odgovorno i ozbiljno, čuvaće mir i stabilnost, ali, iako živimo kao da će sto godina biti mir, moramo da budemo spremni da zemlju branimo u svakom trenutku.

Ovo je poručio predsednik Aleksandar Vučić posle sastanka u petak sa komandantima jedinica Vojske Srbije, MUP i resornim ministrima, koji je održan uoči vojno-policijske parade "Odbrana slobode".

On je rekao da su jedinice vojske i policije sve pripremljenije i opremljenije i da to ima svrhu odvraćanja potencijalnih agresora na Srbiju:

- Naš budžet za odbranu je veći nekog ikad. To olakšava poziciju jednoj relativno maloj zemlji da vodi nezavisnu politiku.

Vučić je najavio da će primanja vojnika i policajaca biti povećana:

- Mnogo ćemo stvari morati da menjamo, ići ćemo na značajno povećanje plata. Nadam se da će se to odraziti na želju ljudi da rade i da pokažu ljubav prema Srbiji.

Na sastanku se, prema Vučićevim rečima, razgovaralo o bezbednosnoj situaciji u zemlji i regionu, kao i o tome šta Srbija još može da uradi za pripadnike vojske i policije:

Foto I.Marinković


- Nasledili smo minus od osam milijardi i gotovo ništa nismo imali od uniformi i tehnike. Danas je stanje sa uniformama neuporedivo bolje. Imali smo 2012. godine dva aviona "mig 21", koje danas zovu "mrtvački sanduk" jer ne mogu da se bore ni saž kim u bliskoj borbi, i jedan "mig 29" koji nije mogao da poleti.

Načelnik Generalštaba Milan Mojsilović rekao je da je na paradi u petak pokazana odlučnost i sposobnost Ministarstva odbrane da ispunjava svoju obavezu prema državi i narodu. On je poručio da je stanje bezbednosti i dalje nepredvidivo, pre svega zbog Kosova i Metohije:

- Nedostatak dijaloga na političkom nivou ostavlja prostor da se situacija promeni, da iz stabilne pređe u nestabilnu. Voleo bih da svi igrači na terenu budu opredeljeni ka miru i stabilnosti kao mi.

Prema njegovim rečima, evidentna je učestalost pojedinačnih incidenata na Kosovu i Metohije, i zbog toga je, kaže, zabrinut.


DRONOVI IZ KINE

GOVOREĆI o saradnji sa Kinom u oblasti bespilotnih letelica, Vučić je rekao da sa Pekingom postoji dogovor o dva sistema, koje čini ukupno šest bespilotnih letelica:

- Kina će nam pomoći transferom tehnologije za naše bespilotne letelice "pegaz" i "vrabac". One su već duže u razvoju i treba nam tehnološka pomoć da ove projekte potpuno završimo.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (51)

srculence15

10.05.2019. 10:38

Parada koja se organizuje u Nisu je simbol nase vojske i nasih najboljih i najvernijih gradjana, koji brane nasu zemlju.

Laza

10.05.2019. 11:32

Srbija ima čime da se ponosi, danas je naša vojska spremna za odbranu od svakog agresora.

star

10.05.2019. 11:43

Državno rukovodstvo Srbije je spremno za vojnu paradu u Nišu, a nadam se da su i pripadnici vojske i policije spremni za prikaz ćime raspolažu za odbranu svoje zemlje.

Lili

10.05.2019. 11:44

Nasa vojska i policija ce danas pokazati koliko su dobro opremljeni u svakom pogledu...danas je Srbija veoma ponosna

RADOMIR

10.05.2019. 12:15

Danas je veliki dan za nasu zemlju, ponosni smo na nasu vojsku i policiju i nase pripadnike odbarane. Samo tako nastaviti.

Time77

10.05.2019. 12:17

Unapređenje položaja vojske,naoružanja i ulaganje u kadrove je za svaku pohvalu! Srbija se pojacava na svim frontovima.

Ron

10.05.2019. 13:05

Stalna saradnja na najvisem nivou izmedju vojske, policije i drzave je od presudnog znacaja za ocuvanje bezbednosti i stabilnosti zemlje.

Joca

10.05.2019. 13:19

Zaista imamo vojsku vrednu bilo koje razvijenije drzave, i opremljenu i disciplinovanu

Ružica

10.05.2019. 16:20

Bezbednost gradjana Srbije je na prvom mestu, zato je potrebno što više ulagati u vojsku i vojnu opremu.

Zoran

10.05.2019. 16:38

Nasa vojska je jaka, kakva vozila i veoma dobra obucenost vojnika. Momci svaka vam cast

Lukijan

10.05.2019. 20:54

Vojska i policija su dokazali svojmo modernizacijom da je nasa bezbednost sigurna.

Goran

11.05.2019. 07:58

Posle mnogo godina država je počela ponovo da rešava stambena pitanja za pripadnike vojske i policije.