Fatmir LJimaj oslobođen optužnice za ratni zločin
09. 03. 2018. u 10:40
Fatmir Ljimaj, jedan od najbližih saradnika Hašima Tačija i bivši visoki oficir tzv. Oslobodilačke vojske Kosova, oslobođen je optužbe za ratni zločin
Foto Tanjug
PRIŠTINA - Fatmir Ljimaj, jedan od najbližih saradnika predsednika privremenih kosovskih institucija Hašima Tačija i bivši visoki oficir tzv. Oslobodilačke vojske Kosova, oslobođen je optužbe za ratni zločin, preneli su kosovski mediji.
Godinu i po dana od podizanja optužnice protiv Ljimaja za ubistvo dvojice civila, Ramiza Hodže i Seljmana Beriše, Osnovni sud u Đakovici je oslobodio Ljumaja optužbi jer, kako je navedeno, "elementi krivičnog dela nisu dokazani", piše prištinska GazetaEkspres.
PROČITAJTE JOŠ - Ljimaj: Voleo bih da znam kako se osećaju oni koji su namestili dokaze protiv mene i saradnika
Hodža i i Biniši ubijeni su 2. oktobra 1998. godine u opštini Mališevo.
Tužilaštvo je tražilo zatvorsku kaznu za Ljimaja po komandnoj odgovornosti, jer prema optužnici, nije učinio ništa da ubistvo spreči.
Ljimaj je suđenju u februaru ove godine izrazio žaljenje porodicama dvojice ubijenih civila.
ĐURIĆ ZGROŽEN OSLOBAĐANjEM FATMIRA LjIMAJA
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić, komentarišući oslobađanje Fatmira Ljimaja, optuženog za ratne zločine, rekao je da je zgrožen takvom odlukom, ali i odnosom međunarodne zajednice kada je u pitanju obezbeđivanje funkcionalnosti pravosuđa.
"Isto tako sam zgrožen i činjenicom da međunarodne institucije koje bi trebalo da obezbede funkcionalnost pravosuđa to ne čine i kada vidim da i tom Specijalnom sudu, za koji su se svi iz međunarodne zajednice tako grlato zalagali, sada, kada je došlo do podizanja optužnice, uskraćuju podršku za rad", kazao je Đurić.
Dodao je da Srbija u tom smislu politiku nije menjala, da je uvek podržavala svaku šansu da se odgovornima za ratne zločine sudi, da budu izvedeni pred lice pravde, te da će se nastaviti sa takvom politikom i u budućnosti.
Fatmir Ljimaj, jedan od najbližih saradnika predsednika privremenih kosovskih institucija Hašima Tačija i bivši visoki oficir tzv. Oslobodilačke vojske Kosova, oslobođen je optužnice za ratni zločin.
Godinu i po dana od podizanja optužnice protiv Ljimaja za ubistvo dvojice civila, Ramiza Hodže i Seljmana Beriše, Osnovni sud u Đakovici je oslobodio Ljimaja optužbi jer, kako je navedeno, "elementi krivičnog dela nisu dokazani”.
Već 100 puta viđeno
09.03.2018. 10:54
I šta ćemo sad?
Ma ne mogu da verujem! Ustvari, mogu i tako je očekivano. A sad znamo i ko je ubio Olivera Ivanovića. I to nisu Srbi.
Kako шта ћемо?Па ћутаћемо „мудро"као и до сад.Тако каже мали вук да треба.Он је најпаметнији?!
A sta ste ocekivali da ga osude pa oni nisu srbi da zatvara i sudi svom narodu.
Komentari (4)