KOMENTAR: Parada
POŠTOVANjE ljudskog dostojanstva, sloboda, demokratija, jednakost i vladavina prava.
Novosti
Ovo je odgovor koji će korisnik interneta dobiti ukoliko u pretraživaču ukuca pojam "evropske vrednosti". Upravo pod optužbom da krši pomenuta načela, "koja se smatraju ključnim za slobodno i pravedno društvo", zvaničnici iz više od 17 država članica EU pozvali su Evropsku komisiju (EK) da lupi packu Mađarskoj ukoliko ne odustane od primene zakona koji zabranjuje održavanje manifestacija posvećenih LGBT+ populaciji.
U trenutku kada Unija sve više gubi uticaj na političkoj mapi sveta i koja se na različite načine obračunava sa pojedincima ili grupacijama koji štrče i na čijem kontinentu više od tri godine bukti krvavi sukob, rešila je da se bavi pitanjem održavanja Parade ponosa u jednoj državi. I to, kada je Amerika sa povratkom Donalda Trampa u Belu kuću odustala od propagiranja ideologije koja je borbu za prava LGBT+ zajednice odvela u potpuno drugu krajnost.
Stoga kritikovanje Mađarske, takozvane crne ovce evropskog saveza, u momentu kada države članice ne uspevaju ni da se izbore za bar jednu stolicu za okruglim stolom gde se pregovara o uspostavljenju mira u Ukrajini, i te kako para uši. Mirovne pregovore predvodi Vašington, a ne Brisel, Pariz ili Berlin, i to ne u jednoj državi EU, već na istoku, u dalekoj Saudijskoj Arabiji, što govori koliko Evropa u minulom periodu više greje klupu nego što igra na poziciji ključnog igrača u odlučujućim strateškim utakmicama.
Ali, može da se "pohvali" zabranom jedne stranke u Nemačkoj, da kandidatu sa najviše osvojenih glasova na predsedničkim izborima u Rumuniji onemogući da ponovo bude biran, kao i padom vlade u Berlinu i Parizu. Da ne govorimo na koje sve načine se Brisel potrudio da izoluje Rusiju sa mape sveta, dugim spiskom sankcija, od političkih, ekonomskih do kulturnih, da su čak i Dostojevskom zalepili etiketu "zabranjenog" na univerzitetu u Milanu. Deblji kraj izvukao je i Čajkovski, kada je filharmonija iz Kardifa izuzela njegova dela iz programa. Jesu li to onda te evropske vrednosti za koje se zalažu članice sa početka teksta?
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)