MIGOVI TUTNJE NAD VALJEVOM! Srbija čuva uspomenu na Milenka Pavlovića, tačno u 12.04 preleteli grad (VIDEO)
PAR LOVACA MiG-29 proleteo je tačno u 12.04 nad Valjevom, u čast pilota Milenka Pavlovića koji je pre 22 godine iznad tog grada izgubio život braneći zemlju od NATO zločinaca.
Foto: Arhiva Novosti
On je sa aerodroma u Batajnici poleteo 12 minuta ranije. Na pisti je izvukao mlađeg pilota iz lovca koji je bio spreman za let uz reči "Majku vam dečju, nećete vi da ginete, ja ću!".
Nakon leta ka Valjevu, Pavlović se suočio sa brojno i tehnički nadmoćnim lovcima agresora. Oboren je sa tri rakete koje je pilot holandskog aviona F-16 ispalio u reonu Tuzle. Pavlovićev zapaljeni avion se srušio u Petnici kod Valjeva.
Komandant 204. Lovačko-avijacijskog puka bio je poslednja žrtva na nebu, jer nakon njegove pogibije nijedan avion RV VJ nije poleteo na zadatak do kraja NATO agresije.
Država je Milenka Pavlovića odlikovala Ordenom za hrabrost, a SPC je njegovoj porodici dodelila Orden Svetog vladike Nikolaja za junačko delo.
U rodnom Gornjem Crniljevu postoji spomen-soba u njegovu čast, u Osečini centralna gradska ulica nosi ime pilota-heroja, a u Valjevu mu je podignuto spomen obeležje gde se svake godine na današnji dan daje pomen Milenku Pavloviću.
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (9)