ŠTA TO BEŠE POBEDA? Galatasaraj stiže na noge legendarnom Italijanu željan trijumfa
Pirlov tim dobio poslednja dva meča.
Profimedia
Fudbaleri Karagumruka i Galatasaraj odigraće prvi meč 12. kola turskog šampionata na ''Ataturk Olimpijskom stadionu'' danas od 19 sati u jednom od istanbulskih derbija.
Ekipa Karagumruka ima epitet jedne od najzabavnijih za gledanje ove sezone pošto su samo tri ekipe efikasnije od tima koji sa klupe predvodi Andrea Pirlo i koji je od sada postigao 19 golova, ali su isto tako samo tri odbrane slabije od domaćina večerašnjeg meča čiji su defanzivci kapitulirali 18 puta. Sigurno da Pirlu nije najdraže što mu je odbrana među najgorima u ligi, a Karagumruk sa učinkom od po tri pobede i remija i uz četiri poraza zauzima 12. mesto sa isto toliko osvojenih bodova.
U poslednjih pet mečeva u Superligi Karagumruk je imao učinak od po dve pobede i poraza i jednog remija. Posebno je bio bolan poraz od Fenerbahčea u devetom kolu kada je Karagumruk u 90+5. minutu primio gol i izgubio sa 5:4. Ipak, uspela je Pirlova ekipa da se podigne posle toga i ostvari dva trijumfa u nizu protiv Hataja i Umranije.
Sve do reprezentativne pauze u septembru Galatasaraj je odlično igrao i uspeo da ostvari četiri pobede uz jedan nerešen meč. Međutim, problemi su počeli po povratku sa pauze i od tada je Galatasaraj nanizao tri meča bez pobede pošto je dva puta remizirao i jednom poražen. U prethodnom kolu je tim Okana Buruka remizirao sa Alanjom i sada zaostaje pet bodova za vodećim Fenerbahčeom i nalazi se na osmoj poziciji na tabeli sa 18 osvojenih bodova.
Karagumruk je u poslednjih nekoliko nedelja imao mnogo problema sa povredama, što stvara priličnu glavobolju za Pirla. U timu Karagumruka neće biti Matea Ričija, Otabeka Šukurova, Efea Tatlija, Buraka Kapačaka, Ebrima Kolija i Kolina Kazima-Ričarda.
U Galatasaraju će više igrača izostati zbog problema sa kartonima nego zbog povreda. Saša Boe i Abdulkerim Bardakči su protiv Alanjaspora dobili crvene kartone i neće igrati protiv Karamugruka, dok je Kazimčan Karataš prinuđen da pauzira zbog povrede.
Mauro Ikardi je na prošlom meču postigao gol i bio asistent tako da se njegove dobre partije tek očekuju.
Od ulaska Karagumruka u tursku Superligu, taj klub i Galatasaraj su odigrali četiri međusobna meča. Oba kluba su ostvarila po jednu pobedu dok su dve utakmice završene nerešenim rezultatom.
TIP ZA HRABRIJE: X (kvota 3,75)
Preporučujemo
LEGENDA PARTIZANA ČUVA VRH! Saša Ilić radi sjajan posao na klupi "crvenih"
28. 10. 2022. u 08:45
LENS KOD KUĆE NEPOBEDIV: Hoće li se serija nastaviti protiv Tuluza
28. 10. 2022. u 16:41 >> 16:41
ZVEZDINO "SVETO MESTO" PONOVO ŽIVI! "Crveno-beli" žele povratak na velika vrata
28. 10. 2022. u 14:23 >> 14:23
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
A ŠVEĐANI - ZAPANjENI! Evo šta su "delije" upravo uradile na ulicama Malmea (FOTO)
Malme i Crvena zvezda igraju danas utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a pred taj megdan - bilo je na momente baš "živo" na ulicama pomenutog švedskog grada.
22. 01. 2026. u 17:53 >> 18:31
OVO NISU OČEKIVALI: Novak Đoković se obratio Hrvatima na ćirilici (FOTO)
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično zanimljive.
22. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)