TRIDESET OSAM PACIJENATA HOSPITALIZOVANO: Povećan broj pregleda u zdravstvenim ustanovama u Prokuplju
POSLEDNjA 24 sata u Kovid prijemno-trijažnim ambulantama Opšte bolnice „Dr Aleksa Savić“ u Prokuplju, pregledano je 86 pacijenata sa simptomima respiratornih infekcija pod sumnjom ili pozitivnih na Kovid 19.
Foto: D. Zečević
Kako ističu iz prokupačke Opšte bolnice „Dr Aleksa Savić“ sa današnjim danom u ovoj zdravstvenoj ustanovi hospitalizovano je 38 pacijenata sa teritorije Topličkog okruga, dok je kod 32 pacijenata potvrđeno prisustvo virusa Kovid-19.
-Hospitalizovani pacijenti su sa bronhopneumonijom i srednje-teškom kliničkom slikom. Na kiseoničkoj potpori trenutno je 20 pacijenata i svi su pod 24-časovnim nadzorom lekara i medicinskog osoblja-ističu u Opštoj bolnici dok je u Kovid ambulanti prokupačkog Doma zdravlja u poslednja 24 sata pregledano 137 pacijenata pod sumnjom ili pozitivnih na Kovid 19, od kojih je 12 lica poslato u kućnu izolaciju .
Preporučujemo
EPIDEMIJA U BRANIČEVSKOM OKRUGU: Registrovano još 50 slučajeva zaraze Kovidom 19
09. 03. 2021. u 16:38
SVE VEĆI BROJ KOVID POZITIVNIH: Na teritoriji opštine Negotin 27 novih slučajeva
09. 03. 2021. u 15:58
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)