REFERENDUM POSLE EPIDEMIJE: Skupština grada Kraljeva usvojila predlog gradskog veća
NA sednici Skupštine grada Kraljeva koja je imala samo jednu tačku dnevnog reda, lokalni odbornici su usvojili predlog Gradskog veća da se zbog nepovoljne epidemiološke situacije u kraljevačkom kraju, referendum u Ušću o promeni statusa ove rudarske varošice u Ibarskoj klisuri iz Mesne zajednice u gradsku opštinu, prvobitno zakazan za 29. novembar, do daljeg odloži.
Foto:G.Šljivić
Novi termin kada će se meštani ušćanskog i studeničkog kraja izjasniti na referendumsko pitanje - „Da li ste za obrazovanje gradske opštine Ušće koju čine područja mesnih zajednica Bare, Gokčanica, Mlanča, Polumir, Rudno, Savovo, Studenica, Tepeče i Ušće?“ odrediće predsednik ovdašnjeg lokalnog parlamenta.
- Skupština je donela odluku kojom ovlašćuje predsednika da raspiše neki novi datum za referendum kada se za to stvore povoljni epidemiološki uslovi – kaže Nenad Marković, predesednik Skupštine grada Kraljeva.
- U trenutnim uslovima ovakva odluka je jedino moguća i razumna.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)