NAJVEĆI TANKER NA SVETU PORINUT U BEGEJ: Moderna "grdosija" dugačka 135 metara spuštena u vodu (FOTO)
TANKER dugačak 135 metara i za razliku od svih ranijih "grdosija" teških preko hiljadu tona, lagan i moderan, težak samo 855 tona i kapaciteta nosivosti preko 4.300 kubika, porinut je u reku Begej, u brodogradilištu "Bomeks" kraj Perleza.
Foto: Grad Zrenjanin
Svečanoj ceremoniji spuštanja hemikal rečnog tankera, najvećeg koji je do sada proizveden u zrenjaninskom brodogradilištu, osim brojnih zvanica, prisustvovao je i gradonačelnik Zrenjanina, Simo Salapura, koji je razbio bocu šampanjca o trup broda, što je tradicionalni običaj kada se brod spušta u vodu.
Foto: Grad Zrenjanin
Foto: Grad Zrenjanin
Foto: Grad Zrenjanin
- Tanker na pogon samo elektromotora, što je nova generacija u izgradnji ovakvih plovila, potvrđuje ideju ekoloških parametara, koji su od velikog značaja - istakao je Marko Pražić, direktor brodogradilišta, uz napomenu da je na izradi ovog broda radilo 160 radnika, tačno deset meseci, a brod će biti isporučen u Roterdam i namenjen je za transport specijalnih tereta i biće korišćen za potrebe čuvene
naftne kompanije "Šel".
DO ATLANTSKE OBALE
Do naručioca, najmoderniji i najveći na svetu rečni tanker, iz Zrenjanina isplovio je Begejom, preko Tise, Dunava, sve do kanala Dunav-Rajna-Majna i odredišta na atlantskoj obali.
Foto: Grad Zrenjanin
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
RASPISAN KONKURS „KRV ŽIVOT ZNAČI“: Crveni krst u Despotovcu pozvao učenike da učestvuju
11. 03. 2026. u 13:42
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)