DONIRANA SREDSTVA MUZIČKOJ ŠKOLI U ARANĐELOVCU
FONDACIJA „Za srpski narod i državu“ obezbedila je sredstva za nabavku novih muzičkih instrumenata za Osnovnu muzičku školu „Petar Ilić“ u Aranđelovcu, sa ciljem unapređenja uslova za rad učenika i nastavnika i daljeg razvoja muzičkog obrazovanja.
Foto: Fondacija Za srpski narod i državu
„Novi instrumenti značajno će unaprediti praktični deo nastave i omogućiti učenicima da svoje talente razvijaju u kvalitetnijim uslovima. Muzičko obrazovanje ima važnu ulogu u odrastanju mladih, jer podstiče kreativnost, disciplinu i osećaj za umetnost.“ rekao je direktor škole Branko Nikolić.
Direktorka Fondacije Ljubica Bertović istakla je da je podrška obrazovnim ustanovama i mladim talentima jedan od važnih pravaca delovanja Fondacije.
„Želimo da učenici imaju što bolje uslove za rad i razvoj svojih sposobnosti. Ulaganje u obrazovanje i talenat mladih ljudi predstavlja ulaganje u budućnost našeg društva i zato nastojimo da kroz konkretne projekte podržimo škole i kulturne ustanove širom Srbije“, poručila je Bertović.
Podrška Osnovnoj muzičkoj školi „Petar Ilić“ predstavlja još jedan primer posvećenosti Fondacije razvoju obrazovanja, kulture i mladih u Srbiji, uz uverenje da je ulaganje u decu i njihovo obrazovanje ulaganje u budućnost društva.
Preporučujemo
NAJBOLjI SPORTISTI VAZDUHOPLOVCI: „Zlatni orao“ ponovo Kristini Čipčić i Ivanu Pavlovu
20. 03. 2026. u 19:24
OPREZ, FARBAJU PEŠAČKE PRELAZE: U Vršcu počela obnova saobraćajne signalizacije
20. 03. 2026. u 16:35
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)