IRANSKI ZVANIČNIK DEMANTUJE VENSA: Nismo pregovarali o nuklearnom programu

IRAN tokom razgovora sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj nije pregovarao o svom nuklearnom programu niti je prihvatio bilo kakve nove obaveze, izjavio je danas portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei za iransku novinsku agenciju IRNA.

ИРАНСКИ ЗВАНИЧНИК ДЕМАНТУЈЕ ВЕНСА: Нисмо преговарали о нуклеарном програму

Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

On je istovremeno naveo da će se saradnja Teherana sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju (IAEA) nastaviti u skladu sa postojećim procedurama, odlukama iranskog parlamenta i Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana.

Kako prenosi IRNA, Bagei je rekao da Iran tokom nedeljnih razgovora sa američkom stranom u švajcarskom odmaralištu Birgenštoku nije vodio pregovore o nuklearnom programu i da nije prihvatio nikakve nove obaveze.

Prema njegovim rečima, saradnja Irana sa IAEA energiju nastaviće se u skladu sa obavezama koje proizlaze iz Sporazuma o garancijama, kao i odlukama iranskog parlamenta i Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost.

Agencija IRNA, pozivajući se na izvore upoznate sa pregovorima, prenela je da tokom jučerašnjih razgovora nije bilo pregovora o iranskom nuklearnom programu, niti je Teheran prihvatio bilo kakve nove obaveze u vezi sa tim pitanjem.

Ranije danas, potpredsednik SAD Džej Di Vens izjavio je da je Iran pristao da pozove u svoju zemlju inspektore IAEA.

Foto: Tanjug/Jonathan Ernst/Pool Photo via AP

- To je velika prekretnica za američki narod. Postavljen veoma dobar temelj za konačni sporazum - rekao je Vens i dodao da je to ogroman korak ka denuklearizaciji Irana.

(Tanjug)

BONUS VIDEO:

RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

VANREDNO: Vučić se obratio  naciji