POKRETAČ KULTURNE SCENE: Kraljevo ponovo ima svoj kamerni orkestar

Svečanim koncertom zakazanim za 30. oktobar sa uglednim solistima Nikolom Pekovićem, poznatim umetnikom na harmonici, Markom Miletićem na violončelu, Lazarom Miletićem na violi i norveškom violinistkinjom Dorotom Sijudom, prigodno će se obeležiti reosnivanje kraljevačkog kamernog orkestra, u prošlosti poznatog pod imenom Gradski orkestar „Crvčanin”.

ПОКРЕТАЧ КУЛТУРНЕ СЦЕНЕ: Краљево поново има свој камерни оркестар

G.Šljivić

U organizaciji ovdšnjeg Kulturnog centra „Ribnica“, novo pokretanje orkestra ima za cilj da obnovi i osnaži tradiciju klasične muzike u gradu na Ibru pri čemu će, kao saznajemo, većinu sastava činiti muzičari iz Kraljeva.

- Na taj način orkestar postaje ne samo važan umetnički kolektiv, već i pokretač razvoja kulturne scene grada i regiona – poručuju iz KC „Ribnica“.

Na pomenutom koncertu u Svečanoj sali Gradske uprave, kako je najavljeno, biće izvedene i dve svetske premijere – dela domaćih kompozitora Tatjane Milošević i Stanka Simića, kao i izbor iz popularnog repertoara klasične muzike što će publici omogućiti da uživa u spoju novih stvaralačkih poduhvata i priznatih bisera klasične baštine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ĐOKOVIĆ JE GOAT, SINER JE FAVORIT NA TRAVI! Bjern Borg pred početak Vimbldona