GOSTI EVAKUISANI: Požar u Specijalnoj bolnici „Merkur“ u Vrnjačkoj Banji

Goran Ćirović

02. 08. 2025. u 16:12

U požaru koji je, pod još nerazjašnjenim okolnostima, oko 14.30 izbio u smeštajnom delu Specijalne bolnice „Merkur“ u centru Vrnjačke Banje nije bilo povređenih, ali je pričinjena značajna materijalna šteta.

ГОСТИ ЕВАКУИСАНИ: Пожар у Специјалној болници „Меркур“ у Врњачкој Бањи

priv.arhiva

Vatrena stihija, kako saznajemo, izbila je u sobi na petom spratu smeštajnog dela Specijalne bolnice za prevenciju, dijagnostiku, lečenje i rehabilitaciju bolesti organa za varenje, šećerne bolesti i bolesti koštano-zglobnog sistema i uz gust dim krenula da se širi prema drugim sobama. Efikasnom intervencijiom petorice pripadnika vatrogasno-spasilačke jedinice koji su dejstvovali sa dvoje vozila požar je ipak brzo lokalizovan, a potom i potpuno ugašen.

Ovom prilikom iz „Merkura“ je privremeno evakuisano 300 gostiju i osoblja, a šta je uzrok požara, kao i kolika je šteta, biće poznato nakon što nadležne službe sprovedu istragu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

Nova oprema za školu, bolji uslovi za talente: Fondacija Mozzart verna podrška obrazovanju