UPOZORENJE SEKTORA ZA VANREDNE SITUACIJE: Zbog vrućine i visokih temperatura cisterna u centru Vranja
Kancelarija za vanredne situacije obaveštava građane da je izdato narandžasto upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda za područje Srbije, na jak i dugotrajni toplotni talas, koji će usloviti maksimalne temperature.
Foto: J.S.
Imajući u vidu navedenu prognozu koja najavljuje vremenske pojave koje mogu biti veoma opasne po bezbednost ljudi, životinja i materijalnih dobara, preduzete su odgovarajuće mere.
Javno preduzeće ,,Vodovod“ postavilo je cisterne za vodu u centru grada.
Ostvaren je kontakt sa predstavnicima JP ,,Srbijašume“, privatnim vlasnicima i korisnicima šuma, u smislu pojačanja preventivnih mera zaštite od požara na otvorenom.
Iz Sektora za vanredne situacije upozoravaju građane na nepovoljan uticaj vremenskih uslova i apeluju da se izbegava boravak na otvorenom u najtoplijim delovima dana.
Preporučujemo
ODBORNICI SPASILI ONKOLOGIJU: Dolazak lekara iz Sente u Kikindu plaćaće gradski budžet
07. 07. 2026. u 13:42
POČAST SLOBODARIMA: U Beloj Crkvi kod Krupnja sećanje na leto 1941. godine (FOTO)
07. 07. 2026. u 13:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)