KNJIŽEVNA NAGRADA "ĐURA ĐUKANOV" U KIKINDI: Tijani priznanje za delo "Brm, brm"
MEĐU četrdesetak rukopisa pristiglih na konkurs Narodne biblioteke "Jovan Popović", za za dodelu književne nagrade "Đura Đukanov", žiri je izdvojio rad Tijane Milenković (30) iz Beograda.
Foto: R. Šegrt
Osim plakete, ova nagrada donela joj je i štampanje prve knjige priča pod naslovom "Brm, brm", a priznanje joj je uručeno u kikindskoj biblioteci, gde je dobitnica videla i svoju knjigu-prvenac, džepnog formata, štampanu u tiražu od 300 primeraka. Izdavač je jedna ovdašnja "kuća knjiga", od lane partner pomenute biblioteke u realizaciji nagrade koja je sada dodeljena 19. put.
Podsetimo, priznanje "Đura Đukanov" ustanovljeno je pre dve decenije, u znak sećanja na banatskog pisca i bivšeg bibliotekara, a dodeljuje se autorima mlađim od 35 godina, za rukopis neobjavljenih priča i sastoji se od plakete i štampanja knjige.
Ovogodišnji laureat istakla je i da je, pre književnih priča, pisala scenarije za filmove, jer je diplomirala režiju...
- Kratke priče su najsličnije filmskoj sceni, pa sam zato odlučila da pišem, ali sam kasnije odbacila filmske motive. U zbirci, u prvom licu, govorim o događajima iz noćnog i dnevnog života... Drago mi je što sam dobila baš ovu nagradu, jer sam čitala Đuru Đukanova i vrlo mi je blisko ono što je pisao. Možda ima većih književnih imena, ali njegovo delo ima više veze samnom - zaključila je Tijana Milenković.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)