STARTUJE KRAGUJEVAČKI POLUMARATON : Prethodi mu Trka za srećnije detinjstvo
Kragujevački polumaraton, koji se organizuje svake godine u Oktobru, a ovog puni 12 godina, startuje u nedelju, 6. oktobra, u 11.00 časova. Prethodi mu, kao i uvek, humanitarno-rekreativna Trka za srećnije detinjstvo, sa početkom u 10.00 časova. Među prijavljenim učesnicima sve je više dece.
Foto: RTK
Kragujevački polumaraton je jedna od najvećih sportskih manifestacija u Kragujevcu koja, zbog velikog broja učesnika, na najbolji način odražava karakter i duh kragujevačkog sporta.
-Već imamo više prijavljenih takmičara nego prošle godine, koja je bila rekordna po broju učesnika, a rok za prijavu još traje - kažu u Atletskom klubu „Maraton KG“-trasa polumaratona delimično je izmenjena. Deo koji je prolazio pored Jezera Bubanj prebačen je u Ulicu Grada Sirena. Pored polumaratona kao centralne discipline, biće organizovane i trke na 5 i 10 kilometara, kao i štafetni maraton.
Novina je i porodični polumaraton gde će moći da učestvuju porodice u kojima se uključuje bar jedan roditelj i jedno dete.
Trka za srećnije detinjstvo u Kragujevcu se održava već 39 godina i podstiče decu i mlade na humanost i solidarnost, jer su sredstva prikupljena učešćem u trci namenjena deci iz posebno osetljivih grupa stanovništva. Na ovaj način, uz posredovanje Crvenog krsta, deca pomažu deci kako bi se osećala voljeno i podržano, znajući da o njima neko brine.
Preporučujemo
NAJBOLjI SPORTISTI VAZDUHOPLOVCI: „Zlatni orao“ ponovo Kristini Čipčić i Ivanu Pavlovu
20. 03. 2026. u 19:24
OPREZ, FARBAJU PEŠAČKE PRELAZE: U Vršcu počela obnova saobraćajne signalizacije
20. 03. 2026. u 16:35
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)