KAMERAMA VREBAJU IZGREDNIKE: U Plandištu video-nadzorom sprečavaju stvaranje divljih deponija
U SELU Hajdučica, u južnobanatskoj opštini Plandište, postavljene su kamere na poljani koja predstavlja potencijalno mesto za nastanak divlje deponije.
Foto: Opština Plandište
Reč je o visokotehnološkim kamerama koje reaguju na pokret i koje su direktno povezane sa sedištem komunalne inspekcije u Plandištu. Nadležnima omogućavaju da na monitorima prate situaciju na terenu tokom 24 časa.
Cilj je da se na taj način građani podstaknu da otpad odlažu na propisanim mestima, ali i da nesavesne pojedince lako identifikuju.
-Oni koji se ne budu pridržavali zakonskih odbredbi i nastave sa bacanjem otpada na javnim površinama, biće procesuirani i strogo kažnjeni. Zajedničkim snagama moramo voditi računa o zaštiti životne sredine – poručio je Jovan Repac, predsedcnik opštine Plandište.
Projekat je realizovan uz podršku Ministarstva za zaštitu životne sredine. U narednom periodu ovakve kamere, sa solarnim napajanjem, biće postavljene i na drugim kritičnim lokacijama u toj opštini.
Preporučujemo
ODLAZAK DOKTORA SVETE: Preminuo poznati kikindski pedijatar Svetozar Beleslin (FOTO)
25. 02. 2026. u 21:33
IZLOŽBA „BIT“ DUŠANKE MIK GLUMAC: Radovi vršačke umetnice u Galeriji Doma vojske
25. 02. 2026. u 18:39
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)