I VIRTUOZI I TALENTI NA SCENI: Završni dani Festivala „Zlatne harmonike Kraljeva“ u gradu na Ibru
Sada već tradicionalni, treći po redu Festival “Zlatne harmonike Kraljeva“, u organizaciji Kulturnog centra Ribnica, u gradu na Ibru održava se do 26. jula kada će se zvesa spustiti velikim koncertom narodne muzike na Trgu srpskih ratnika.
KC Ribnica
Ovogodišnji festival počeo je koncertom klasične muzike u Svečanoj sali Gradske uprave na kojem su se publici predstavili Nikola Peković i Beogradski kamerni orkestar, uz dirigenta Danijela Gajsa iz Nemačke i specijalnog gosta Aleksandara Sedlara na perkusijama, a nastavljen nastupom Marije Ratkov, Petra Bešovića i Nemanje Čamagića, studenata harmonike sa Fakulteta umetnosti u Nišu iz klase Nikole Pekovića.
- Takmičenje mladih harmonikaša za priznanje „Novica Negovanović” održaće se sutra na Trgu srpskih ratnika. Za prve tri nagrade nadmetaće se 16 kandidata iz Srbije, Republike Srpske, Mađarske i Rumunije. Prva nagrada je snimanje jednog kola u studiju Aleksandra Sofronijevića, dok su druga i treća nagrada novčane – kaže Marija Grabovac, direktorka KC Ribnica, dodajući da će u revijalnom delu učestvovati Snežana Đurišić i Aleksandar Sofronijević uz pratnju Narodnog orkestra pod upravom Vlade Panovića.
G.Šljivić
Festival se završava u petak koncertom narodne muzike „Tebi za ljubav” posvećenog našem poznatom kompozitoru i instrumentalisti na harmonici Miši Mijatoviću. Uz pratnju njegvog orkestra nastupiće Miroslav Ilić, Zorica Brunclik, Slavko Banjac, Radiša Urošević, Jelena Broćić, Milica Milovanović i Miloš Vujanović.
G.Šljivić
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)