VAKCINA PROTIV HPV VIRUSA: U Domu zdravlja „Novi Sad“ do 26.aprila
U OKVIRU Evropske nedelje imunizacije, Dom zdravlja "Novi Sad" započeo je juče i nastaviće do 26.aprila akciju "otvorenih vrata" tokom koje će svi zainteresovani roditelji moći da dovedu decu uzrasta od devet do 19 godina da prime vakcinu protiv HPV virusa.
Foto : Dom zdravlja "Novi Sad"
Osim ove vakcine, deca mogu da prime i druga cepiva koja su u redovnom kalendaru vakcinacije, a koje su propuštene.
Vakcinacija će se obavljati svakog radnog dana u zdravstvenom objektu na Limanu, u sobi br. 42 (ulaz pored garaže) od 07:00 do 20:00 sati. Nije potrebno prethodno zakazivanje. Ovogodišnja Evropska nedelja imunizacije ima poseban značaj jer se poklapa sa 50. godišnjicom Proširenog programa imunizacije.
- U znak sećanja na ovu prekretnicu, kampanja će proslaviti izuzetna dostignuća Proširenog programa imunizacije u poslednjih 50 godina u zaštiti više generacija od ozbiljnih bolesti koje se mogu sprečiti vakcinom. Takođe, naglasiće i hitnu potrebu da se postigne visok i održiv obuhvat vakcinacijom u svakoj zajednici kako bi se, sada i u budućnosti, sprečilo izbijanje ovih bolesti – naglašavaju iz novosadskog Doma zdravlja.
Preporučujemo
I dalje na začelju: Prosečna februarska zarada U Kraljevu - 98.220 dinara
24. 04. 2026. u 14:54
Momi Kaporu bista u Novom Sadu: Sednica Saveta za kulturu i informisanje
24. 04. 2026. u 14:10
Gradska uprava Vranje: Prijem za predstavnike grada Mcheta iz Gruzije
24. 04. 2026. u 13:20
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (0)