U SUBOTICI VIŠE OD TRI STOTINE UČESNIKA: U Maloj Bosni održani veliki sportski dan

Jelena Lemajić

25. 09. 2023. u 16:08

NASELjE Mala Bosna u Subotici bilo je za vikend centar sportskih dešavanja na severu Bačke.

У СУБОТИЦИ ВИШЕ ОД ТРИ СТОТИНЕ УЧЕСНИКА: У Малој Босни одржани велики спортски дан

foto: TV Subotica

Drugi put, Udruženje građana „Tahles“ organizovalo je "Tahles sport fest" na terenima u centru sela, koje je okupilo više od tri stotine učesnika.

I stari i mladi su imali priliku da se oprobaju u različitim sportovima -  mačevanju, šahu, američkom fudbalu...

 - Svoje sportove predstavili su Klub američkog fleg fudbala "Blacks" iz Bajmoka, Šah Art, "Fighter" kik boks klub, Parastreličarski klub "VeteranI", Golubarski klub "Kosmos" iz Bajmoka, Školica sporta "Zmaj", deca iz OFK "Mala Bosna 2015" i Mačevalački klub "Spartak". Sportisti su promovisali svoje klubove i time dali svest o kvalitetu timske igre, sportskog i takmičarskog duha. Oni su posebno privukli pažnju dece, koja su bila jako radnoznala da probaju sve sportove - kažu iz Udruženja građana "Tahles".

Priliku da se predstave i možda zainteresuju mlade da im se priključe imali su, između ostalih, mačevaoci i šahisti koji su se rado odazvali druženju u Maloj Bosni.

-Mi smo se upravo i odazvali, kako bismo omogućili deci iz manjih sredina da igraju šah i da uživaju u igri. Ideja nam je i da osnojemo šahovsku sekciju u Maloj Bosni - kaže Goran Gabrić, iz Šahovske škole „Šah art“ Subotica.

Osim predstavljanja sportskih klubova, organizovano je i takmičenju u kuvanju kotlića, a prijavilo se ukupno 17 ekipa.

Ovo je drugi put da se organizuje sportski dan u selu, a osnovna ideja udurženja „Tahles“ jeste da se kulturna i sportska događanja u selu izdignu i ponude novi sadržaji stanovnicima, naročito najmlađima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

IVANA PONOVO ŠAMPIONKA: U Mokrinu održano 36. Svetsko prvenstvo u kuckanju farbanim jajima (FOTO)