IZGRADNJA DRUMSKOG MOSTA U PARAĆINU: Radovi u završnoj fazi, predstoji asfaltiranje (FOTO)
U GRADU na Crnici u toku su finalni radovi na izgradnji drumskog mosta kod srednjih škola, prvog koji je započet u okviru projekta rekonstrukcije, odnosno zamene sedam mostova na Crnici.
Foto: Z: Rašić
Trenutno je postavljena ograda od kovanog gvožđa i grade se prilazi, nakon čega bi trebalo da bude obavljeno i asfaltiranje kolovoza. Širina mosta je petnaest metara, od čega je 8,5 namenjeno drumskom saobraćaju, dok su sa obe strane pešačke i biciklističke staze.
Izvođač radova je firma „Putevi Užice“, kojoj je po ugovoru potpisanom sa Opštinom Paraćin poverena i izgradnja drumskog mosta u Ulici kralja Petra Prvog. Kako je ranije najavljeno, po otvaranju za saobraćaj mosta koji se upravo završava, predstoji rušenje pomenutog mosta u glavnoj paraćinskoj ulici.
Foto: Z. Rašić
Kad je o pešačkim mostovima reč, dva novoizgrađena su već u funkciji, dok su na trećem, kod Hotela „Petrus“ , u toku finalni radovi i on će uskoro takođe biti predat na upotrebu.
Ove pasarele gradi firma „Stepkon“ iz Beograda.
Preporučujemo
OBELEŽAVANjE DANA SRPSKOG JEDINSTVA U PARAĆINU: Opština pozvala građane da se priključe
13. 09. 2023. u 13:51
UTISCI SA 5. OLDTAJMER SMOTRE U PARAĆINU: Pokloni i zahvalnice za sve izlagače
11. 09. 2023. u 23:08
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)