OD LIKOVN KOLONIJE I ŠAHA, DO PREDSTAVA: Dan rudara obeležava se u Resavici
Likovnom kolonijom u „DIT-u“ u Resavici, sutra, 2. avgusta, u 10 časova počinje obeležavanje Dana rudara, koje se nastavlja u podne tradicionalnim susretom penzionera.
Foto:Z.Gligorijević
U četvrtak u 10 časova na platou ispred „DIT-a“ rudari će se nadmetati u pravljenju podgrada, u 18 sati u Domu kulture u Resavici počinje javna tribina „Balkanski ratovi Srbije – 8. oktobar 1912. - 10. avgust 1913.“, na kojoj će predavači biti general Milorad Stupar, dr Peđa Vajagić, istoričar mr Milan Mirković. Pola sata kasnije biće otvorena izložba „110 godina Balakanskih ratova“ i „Kumanovo i Kosovo“.
U petak, 4. avgusta, u 10 sati u restoranu „Đula“ počinje turnir u šahu (brzopotezni), dok će na platou ispred Doma kulture u Resavici u 19,30 nastupiti Karate klub „Resavica“. Pozorišna predstava „Ruženje naroda“ planirana je za 20 sati u Domu kulture u Resavici. Koncert Stefana Stojadinovića počeće u 21 sat na platou ispred „Aleksandrovog potkopa“.
U sklopu obeležavanja Dana rudara ove godine će biti održan dečiji festival viteštva Udruženja „Beli orlovi“ u subotu, 5. avgusta, na platou ispred „DIT-a“. U Muzeju ugljarstva u Senjskom Rudniku u 15 sati zakazana je promocija knjige „100 godina fudbala u Senjskom Rudniku“, u 15,45 biće otvorena izložbena postavka Muzeja ugljarstva u prostorijama FK „Rudar“, a u 17,30 počeće utakmica između FK „Rudar“ iz Senjskog Rudnika i FK „Crvena zbezda“ iz Beograda. U 19 sati planirani su tradicionalni susreti Ravnorečana, a pola sata kasnije susreti Rudničana.
Dan rudara, 6. avgust, u 6 sati planirano je miniranje povodom oglašavanja Dana rudara, a u 18 sati fudbalska utakmica između FK „Rembas“ iz Resavice i FK „Jasenovac“ iz Krepoljina. Sledi muzički program. Koncert folklora biće održan na platou ispred Doma kulture u Resavici od 19 do 20,30 sati, koncert „Agresiv benda“ predviđen je od 21 do 22 sata na terasi restorana „Đula“, a od 22 do ponoći na istom mestu publiku će zabavljati „Ok bend“.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ POSETILA MUZEJ VOJVODINE: Podsećanje na slavne dane srpske istorije
11. 02. 2026. u 16:05
HOLOKAUST I KULTURA SEĆANjA: Gradonačelnica Smedereva ugostila dr Leu Ganor
11. 02. 2026. u 15:11
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)