POPRAVKE PREMA PLANU: Kraljevčani obnavljaju oštećenu saobraćajnu infrastrukturu (FOTO)
POSLE bujičnih izlivanja i poplave koja je zadesila kraljevački kraj, postepeno se obnavlja oštećena saobraćajna infrastruktura na teritoriji grada na Ibru.
G.Šljivić
U Adranima, kraj mosta na Ibarskoj magistrali koji se urušio prošlog petka nakon snažnih udara nabujale Musine reke, putari rade punom parom na izgradnji devijacije kako bi se što pre obezbedila prohodnost saobraćaja na ovoj, veoma prometnoj magistralnoj deonici.
Prema rečima Radoice Kočovića iz Gradskog štaba za vanredne situcije, iz pojedinih poplavljenih područja voda se sporo povlači, pa tako, dok se izlivena Zapadna Morava ne povuče u svoje korito, lokalni put Grdica-Oplanići još nije bezbedan za saobraćaj.
G.Šljivić
- Popravku lokalnih puteva, mostova i prelaza radnici kraljevačkih „Puteva“ otklanjaju prema prioritetu kako bi osposobili sve pravce – kaže Kočović. - Za obimniju sanaciju biće napravljen detaljan plan u saradnji sa Javnim preduzećem za uređivanje građevinskog zemljišta i prema njemu će se budući radovi odvijati.
G.Šljivić
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)