POPLAVA U PARAĆINSKOJ OPŠTINI: NJive pod vodom u atarima Drenovca i Sikirice
17. 06. 2023. u 17:23
ZBOG izlivanja Jovanovačke reke propao je sav ovogodišnji trud poljoprivrednika u ataru Drenovca i Sikirice, a deo lokalnog puta Drenovac – Donji Katun je pod vodom i zatvoren je za saobraćaj.
Najnovije iz rubrike
NERASKIDIVA VEZA PRIRODE I LJUDI: Dokumentarac o obimnom istraživanju klisure reke Ribnice u mioničkoj opštini
U KLISURI reke Ribnice, na teritoriji Mionice, dugačkoj desetak kilometara, sa 18 pećina, živi čak 15 vrsta slepih miševa, a tokom istraživanja u okviru projekta "Impetus", Ekološkog pokreta "Okvir života", evidentirano je oko 950 biljnih i životinjskih vrsta, među kojima 115 strogo zaštićenih. Uz to, otkriveno je 12 vrsta i jedan rod, koji do tada nisu bili registrovani u Srbiji.
24. 07. 2026. u 06:45
HUMANITARNA ŽURKA „ZA LOLU“: Paraćinci pomažu sugrađanki da ode na transplantaciju bubrega u Minsk
OLIVERA Milojević, iz Paraćina, tri decenije bori se sa bubrežnom bolešću, a već desetak godina život joj zavisi od Centra za hemodijalizu u Ćupriji.
24. 07. 2026. u 06:45
MANIFEFESTACIJA ŠABAČKE KONJIČKE SVEČANOSTI 25. I 27. JULA
GRAD Šabac kao jedan od najvećih centara konjičkog sporta u Srbiji i ove godine organizuje manifestaciju Šabačke konjičke svečanosti, koja će se održati 25. i 26. jula na Šabačkom hipodromu. Tim povodom na današnjoj konferenciji u Gradskoj kući govorili su gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić, direktor Konjičkog kluba ,,Džokej klub" Miloš Adamović i direktor Turističke organizacije grada Šapca Mladen Petrović.
23. 07. 2026. u 21:16
PRONAŠLI EKSPLOZIVNU NAPRAVU: Akcija policije u niškom naselju Čalije
U Ulici lala u niškom naselju Čalije u četvrtak je pronađena eksplozivna naprava, potvrđeno je iz Policijske uprave u Nišu. Dojava o pronalasku stigla je oko 13.30, nakon čega su policijski službenici izašli na teren i obezbedili napravu.
23. 07. 2026. u 16:15
ZA SANACIJU KROVA ŠKOLE U SENTI: Pokrajina izdvojila 37,2 miliona dinara
Pokrajinska vlada donela je odluku da izdvoji 37,2 miliona dinara za finansiranje radova na sanaciji i adaptaciji krova na objektu Osnovne škole „Stevan Sremac” u Senti.
23. 07. 2026. u 15:11
Komentari (0)