PARAĆINCI NA MEĐUNARODNOM SAJMU: Edukacija poljoprivrednika u gradu Bastija Umbra
PEDESETAK poljoprivrednih proizvođača sa teritorije paraćinske opštine u poseti je velikom Međunarodnom poljoprivrednom sajmu koji se održava u Italiji u gradu Bastija Umbra.
Foto: Fejsbuk/Opština Paraćin
Organizovani odlazak uz sufinansiranje od 40 odsto budžetskim sredstvima obezbedila je Opštine Paraćin kao tradicionalni vid podrške registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima.
Svake godine lokalna samouprava obezbedi jednu ovakvu posetu nekoj međunarodnoj sajamskoj manifestaciji, što je svojevrsna edukacija, odnosno mogućnost za upoznavanje sa novinama koje nudi razvoj agrara u svetu.
Povratak Paraćinaca iz Italije sa ovog sajma za koji je vladalo veliko interesovanje, a koji se nalazi u okrugu Peruđa, očekuje se u utorak u ranim jutarnjim satima.
Preporučujemo
ZBOG KVARA NA GLAVNOM DOVODU: I danas problem sa vodosnabdevanjem Paraćina i Ćuprije
21. 01. 2026. u 16:42
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)