NAJBOLJE VINO IZ TARAŠA: U Iđošu kod Kikinde održani 23. „Dani vina“

Рада Шегрт
Rada Šegrt

12. 02. 2023. u 15:40

Udruženje ,,Taraški vinogradi" apsolutni je pobednik 23. pokrajinske manifestacije ,,Dani vina" koja je održana u Iđošu kod Kikinde.

НАЈБОЉЕ ВИНО ИЗ ТАРАША: У Иђошу код Кикинде одржани 23. „Дани вина“

Foto: G. Birimac

Vinari iz Taraša, u stvari, samo su potvrdili da su proizveli vrhunsko vino sorte „merlo“ , jer su i prošle godine na ovoj manifestaciji pobedili sa istim vinom.

Udruženje ima 35 članova i pobedničko vino napravili su zajedničkim snagama, koristeći znanje i iskustvo. Mesni i gradski pobednik su vina iz podruma Iđošanke Jelene Stepanov, a najgrađen je beli burgundac, koji proizvodi od grožđa iz vinograda koji obrađuje sa suprugom. Njihova vina već su osvojila zlatna priznanja u Vršcu i Inđiji, a osim „burugundca“ i ona od sorte „rajski rizling“ i „Morava“ okićeni su zlatnim medaljama. Manifestaciju „Dani vina“ u Iđošu organizuje lokalno Udruženje vinara i vinogradara ,,Šasla" uz podršku Mesne zajednice i Grada Kikinde. Povodom Svetog Trifuna osveštan je vinograd mladog iđoškog vinara Vase Dudeja i tako je, na simboličan način, označen početak ovogodišnje rezidbe.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?