POPISANI SVI OSIM JEDNOG: Gotovo 100 odsto Vranjanaca se odazvalo popisu
PREMA podacima Gradske uprave u Vranju juče je popisano je 99,36 odsto građana, domaćinstava i stanova.
D: Ristić
Načelnik Gradske uprave Dušan Aritonović očekuje da do krajnjeg roka za popis, večeras u 20 časova, budu popisani svi stanovnici.
Popisivači, uglavnom nisu imali problema na terenu i svuda su nailazili na razumevanje stanovnika. Prema rečima načelnika Gradske uprave, protivljenja popisu je bilo u jednom neznatnom procentu.
- Međutim, to je uz jedan dobar pristup popisivača prevaziđeno, tako da u ovom trenutku imamo samo jedan zapisnik popisne komisije, odnosno jedan zahtev koji će Republičkom zavodu za statistiku biti upućen za pokretanje prekršajnog postupka - navodi Aritonović.
U narednih nedelju dana, Vranjanci će imati mogućnost da, preko telefonskog broja gradske popisne komisije 017 412 196, dobiju sva dodatna obaveštenja i informacije vezane za popis stanovništva. Prvi nezvanični rezultati popisa biće objavljeni do kraja novembra, dok će konačni rezultati biti poznati na proleće naredne godine.
Preporučujemo
ŠAF OTVORIO VRATA ZA GOSTE: Proslavljen Svetski dan animacije u Vranju
29. 10. 2022. u 14:33
ODATA POŠTA HEROINAMA VELIKOG RATA: Toliku humanost Vranje ne zaboravlja
24. 10. 2022. u 14:05
OGLAŠENA PRODAJA IMOVINE AUTOBUSKOG PREVOZNIKA IZ VRŠCA Ode firma za 615 miliona
25. 01. 2026. u 20:00
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)