DOBRA VEST ZA STUDENTE IZ PARAĆINA: U školskoj 2022/2023. lakše do opštinske stipendije
IZMENOM opštinske odluke o stipendiranju učenika i studenata na poslednjoj sednici lokalnog parlamenta u Paraćinu omogućeno je da veći broj studenata ostvari pravo na korišćenje opštinske stipendije.
Foto: Z. Rašić
Kako je objasnio Dejan Nešić, član Opštinskog veća zadužen za resor obrazovanja, jedan od neophodnih uslova za dobijanje studentske stipendije počev od druge godine osnovnih akademskih studija nije više minimalna prosečna ocena 9 već 8,5.
Kako je devet neophodan prosek za dobijanje republičke stipendije, takođe dobri studenti sa prosekom između 8,5 i 9 moći će sada da konkurišu i da dobiju stipendiju koju dodeljuje Opština Paraćin. Svi ostali uslovi ostali su isti.
Nešić je najavio da će javni poziv za studentske i učeničke stipendije biti raspisan tokom sledeće sedmice.
Preporučujemo
FORUM U JAPANU: Univerzitet u Beogradu jedini učesnik iz regiona
11. 10. 2022. u 14:29
BESPLATNI PREGLEDI U NIŠKIM SELIMA: Brzo do dijagnoze bez uputa i zakazivanja
25. 06. 2026. u 15:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)