PROIZVOĐAČIMA PO 15.000: Sufinansiranje proizvodnje kornišona u Vrnjačkoj Banji
ČELNICI lokalne samouprave Vrnjačke Banje uručili su ugovore članovima Udruženja „Vrnjački poljoprivrednici“ o dodeli sredstava za unapređenje proizvodnje kornišona.
Opština Vrnjačka Banja
Na osnovu konkursa za finansiranje i sufinansiranje programa od javnog interesa koje realizuju udruženja, ovom prilikom 27 proizvođača sa teritorije vrnjačke opštine dobilo je po 15.000 dinara izdvojenih iz opštinskog budžeta za ovu namenu.
Ugovori o sufinansiranju simbolično su uručeni na imanju porodice Popović u selu Podunavci gde se, inače, obavlja otkup kornišona.
- Lokalna samouprava će kao pouzdan nastaviti da pomaže i proizvođačima koji nemaju registrovana poljoprivredna gazdinstva, jer nam je cilj da povećamo broj poljoprivrednih proizvođača – rekao je predsednik vrnjačke opštine Boban Đurović, uručujući ugovore. - Na ovaj način pomažemo i članovima njihovih porodica da rade i žive od svog rada kroz delatnost koju obavljaju.
Preporučujemo
FILMOVI ANIMATORA IZ ZEMLjE I SVETA: Večernje projekcije animiranog filma u ŠAF-u
06. 07. 2026. u 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)