BORBA ZA ČASNI KRST NA JEZERU GAZIVODE: Učestvovalo 115 mladih sa severa Kosmeta, pobednik Mileta Pitulić (VIDEO)

Д.З.

19. 01. 2022. u 14:28

MILETA Pitulić iz Zvečana i ove godine prvi je doplivao do Časnog krsta na plivanju u jezeru Gazivode.

БОРБА ЗА ЧАСНИ КРСТ НА ЈЕЗЕРУ ГАЗИВОДЕ: Учествовало 115 младих са севера Космета, победник Милета Питулић (ВИДЕО)

Foto: D.Zečević

Na plivanju u ovom jezeru za bogojavljenski krst takmičilo se 115 mladih uglavnom sa severa, ali i centralnog Kosmeta, među kojima je bilo i devojaka, ali i majka sa jednogodišnjom kćerkicom Elenom.

- Za mene i većinu drugara ovo takmičenje je borba za krst koji će nas i dalje voditi u životu - kazao je Pitulić, kojem je ovo sedmo učešće na manifestaciji, a peta pobeda. Inače, plivanje za Časni krst na jezeru Gazovode je tradicionalno, a učesnici su dobili i zahvalnice, dok je pobednik novčanu nagradu uručio najmlađoj učesnici.

 


 


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)