U JABLANIČKOM OKRUGU I DANAS VIŠE OD 200 ZARAŽENIH: Leskovac u najtežoj situaciji od početka pandemije
OD 688 uzoraka osoba sa područja Jablaničkog okruga koji su u poslednja 24 časa stigli u leskovački Zavod za javno zdravlje, 205 ima pozitivan rezultat na infekciju virusom korona.
Foto: I.Mitić
U Leskovcu se već danima registruje najveći broj slučajeva zaraze od početka pandemije opakog virusa. Prema poslednjem izveštaju, u ovom gradu ima još 147 novoobolelih.
U Vlasotincu su laboratorijski potvrđena 23 nova slučaja infekcije. Medveđa ima 14, Bojnik 12, Lebane osam, a Crna Trava jednog novoobolelog.
Strukturu novozaraženh čine 83 zaposlene i 46 nezaposlene osobe, 42 penzionera, 29 učenika, četvoro dece i jedan student, a čeka se još 38 rezultata pacijenata koji su uzorkovani prethodnih dana u zdravstvenim ustanovama okruga.
BONUS VIDEO:
Kako je porodiljama obolelim od korona virusa?
Preporučujemo
HOSPITALIZOVANO 45 PACIJENATA: U leskovačkoj kovid bolnici preminula jedna osoba
15. 09. 2021. u 15:25
RASTE PROCENAT ZARAŽENIH KORONOM: U Leskovcu skoro svaki drugi uzorak pozitivan
13. 09. 2021. u 13:51
PREMIJERKA BRNABIĆ: Spremno sve za kovid propusnice, ali one nisu "magični metak"
28. 09. 2021. u 13:41
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)