INŽENJER ZA TRI GODINE: Na Građevinskom fakultetu mesta i na budžetu
ZA PREDSTOJEĆI septembarski rok na Građevinskom fakultetu ima mesta i na novom studijskom programu - Geoinformataika. Ova generacija brucoša studiraće po novim nastavnim planovima i programima - tri godine za osnovne i dve godine za master akademske studije., koji su prilagođeni zahtevima tržišta rada. Prijave se podnose 2. i 3. septembra.
Foto: A. Živković
U drugom upisnom roku obezbeđeno je 79 mesta na smerovima Građevinarstvo, Geodezija i Geoinformatika od kojih je 21 na teret budžeta Srbije, a 58 za samofinansirajuće studente.
- Pored odlične osnove za nastavak studija, novi programi omogućavaju studentima da već nakon trogodišnjih osnovnih studija počnu da rade - kaže prof. dr Vladan Kuzmanović, dekan Građevinskog fakultet.
- Drugima će povećati mobilnost, omogućiti prelaz sa građevinskih fakulteta iz Srbije i okruženja u Beograd, studijski boravak ili nastavak studija na nekom od prestižnih evropskih fakulteta, koji koriste istu formu studija - tri godine za osnovne i dve za master studije.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ O BORBI ZA DRUŠTVO BEZ NASILjA Položaj žena sve bolji i bolji
09. 12. 2025. u 20:00
SVEČANO OTVORENE NOVA ZGRADA MZ I OBNOVLjENA SALU SOKOLSKOG DRUŠTVA Futogu po zasluzi
09. 12. 2025. u 16:29
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)