TUGA: Preminuo član teniske reprezentacije, osvajač Dejvis kupa 2010.
Dugogodišnji lekar Dejvis kup tima Srbije Zdeslav Zdenko Milinković preminuo je u petak 21. marta.
FOTO: Ilustracije
Milinković je rođen 1947. godine i ostaće upamćen kao jedan od najboljih ortopedskih hirurga, a brinuo je i o teniskoj reprezentaciji Srbije sa kojom je osvojio Dejvis kup 2010. godine.
Teniski savez Srbije oglasio se povodom tužne vesti.
- Sa bolom i tugom obaveštavamo javnost da je u petak, 21. marta preminuo dr Zdeslav Milinković (1947-2025), dugogodišnji lekar Dejvis kup tima Srbije. Naš Zdenko je bio redovni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu, čovek koji je značajan deo života posvetio sportu.
Prof. dr Zdeslav Zdenko Milinković bio je jedan od najboljih ortopedskih hirurga u svetu, organizator više domaćih i međunarodnih instruktivniih kurseva, idejni tvorac i osnivač Spinalnog centra u Specijalnoj ortopedskoj bolnici Banjica. Odlikovan je brojnim plaketama i poveljama za doprinos u radu i razvoju ortopedije, traumatologije, ali i za svoj doprinos u popularizaciji sporta.
Srpski tenis pamtiće ga kao nezamenjivi deo tima koji je osvojio Dejvis kup u Beogradu. Na tom putu, a i kasnije, bio je oslonac tima, čovek čiji se savet slušao s pažnjom i prijatelj, kome je svako mogao da se obrati za pomoć. Ni karijere srpskih tenisera predvođenih najboljim na svetu svih vremena, Novakom Đokovićem, ne bi bile iste bez našeg Zdenka.
Ove godine se navršava i 60 godina kako je popularni Zdenko obukao karate kimono i vremenom se vinuo do karate šampiona, međunarodnog sudije i trenera. Bio je prvi predsednik Karate odbora Beograda. Bio je jedan od osnivača beogradskog Karate kluba Partizan i njegov dugogodišnji trener. Uvek je bio spreman da ogromno znanje iz ortopedije iskoristi i za pomoć mnogim sportistima. Bio je i lekar JSD Partizan.
Sahrana je u petak 28. marta u 14.30 na Novom groblju u Beogradu.
Preporučujemo
BLOKBASTER U MADRIDU: Real nikad nije bio ranjiviji pred obračun sa šestostrukim prvakom Evrope koji bi to morao znati iskoristiti
PONOVO ćemo imati priliku da uživamo u obračunu dve evropska giganta kada u četvrtfinalu Lige šampiona koplja budu ukrstili Real Madrid i Bajern Minhen, a prvi susret ovog dvomeča, odnosno 29. ikada između ovih rivala, biće odigran večeras na "Santijago Bernabeu" od 21.00.
07. 04. 2026. u 07:00 >> 10:44
ITALIJA U ŠOKU! Izgubila milijardu evra zbog poraza od Bosne i Hercegovine!
Ono što je do pre nekoliko godina bilo nezamislivo, sada je postalo surova realnost – fudbalska reprezentacija Italije propustiće i treće uzastopno Svetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina se za to pobrinula, ali i za još nešto. Finansijski užasno po Italijane.
06. 04. 2026. u 19:01
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)