ŠTA SE OVO DOGAĐA?! Alkaraz izbačen, a Janik Siner sam otišao sa mastersa u Madridu!

Дарко Николић
Darko Nikolić

01. 05. 2024. u 20:06

Teniski šok za šokom u glavnom gradu Španije.

ШТА СЕ ОВО ДОГАЂА?! Алкараз избачен, а Јаник Синер сам отишао са мастерса у Мадриду!

FOTO: Tanjug/AP

Nakon što je aktuelni šampion mastersa u Madridu, Karlos Alkaraz, eliminisan, sa tog turnira se povukao zvanično drugi teniser sveta, Janik Siner.

On je to učinio zbog povrede kuka.

Šampion Australijan opena istakao je na društvenim mrežama da su bolovi poslednjih dana bili sve jači i da je u dogovoru sa lekarima odlučio da ne rizikuje.

Siner je ove sezone u sjajnoj formi, a veoma je blizu da ugrozi Novaka Đokovića na prvom mestu ATP liste.


Njegovo povlačenje znači da će Kanađanin Feliks Ože-Alijasim, sa kojim je trebalo da se sastane u četvrtfinale, direktno proći u polufinale.
 

Imajući u vidu da neće igrati protiv prvog nosioca, Ože-Alijasimu je ostalo da u miru pogleda kako će se završiti meč Danil Medvedev - Jirži Lehačka, jer će pobednik tog duela biti njegov naredni rival.

U drugom polufinalu će igrati Andrej Rubljov i bolji iz susreta Tejlor Fric - Fransisko Serundolo.

Kad igra Novak Đoković?

Nole je rešio da ne učestvuje na mastersu u Madridu, ali se očekuje da nastupi uskoro - na sledećem turniru iz ATP serije 1000, u Rimu, koji počinje 8. maja, a završava se 19.

Međutim, interesantno je da na Đokovićevom zvaničnom internet sajtu još nema nikakvog obaveštnja - koji je to tačno sledeći turnir na kome će srpski as igrati.

Pratite zato i dalje sve vesti o Novaku i tenisu na sportskim stranicama "Novosti". Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Najzgodnija prevarantkinja 21. veka donela šok-odluku! Svet je zatečen, posle najnovijeg skandala je nestala, a sada...

"Najzgodnija prevarantkinja 21. veka" donela šok-odluku! Svet je zatečen, posle najnovijeg skandala je nestala, a sada...

Njena životna priča je pomalo nestvarna. Uostalom, filmski deluje scenario: teniserka nestaje s terena bez pozdrava, bez saopštenja, bez reči zbogom. Svet saznaje da je penzionisana tek kad joj je uklonjeno ime sa liste aktivnih igrača i to od strane Agencije za integritet tenisa. Telefoni isključeni — i njen, i očev, i majčin. Mediji špekulišu o bekstvu. Poslednji meč odigrala je u drugom kolu Majami opena protiv Ige Švjontek u martu 2024. Tako se, tiho i misteriozno, u maju iste godine završila karijera Kamile Đorđi — a tek onda je počela prava priča.

22. 04. 2026. u 20:01

Komentari (0)

Najzgodnija prevarantkinja 21. veka donela šok-odluku! Svet je zatečen, posle najnovijeg skandala je nestala, a sada...