IGA ŠVJONTEK VLADARKA TRONA: Naše teniserke daleko od vrha liste
Iga Švjontek i dalje vlada ženskim tenisom, Poljakinja je i ovaj ponedeljak dočekala na prvom mestu VTA liste, sa velikom prednošću u odnosu na rivalke.
Foto: Profimedia
Iga Švjontek je posle osvajanja Dohe nastavila da gazi i u Dubaiju, ali je u polufinalu naletela na raspoloženu Anu Kalinskaju.
Iako Poljakinja nije bila zadovoljna posle tog meča, raspoloženje joj se sigurno popravilo ovog ponedeljka kada je objavljena nova rang-lista.
Švjontekova je i dalje ubedljivo prva sa 10.105 bodova. Iza nje je Arina Sabalenka sa 8.725.
Promena među najboljih pet nije bilo – iza njih su Koko Gof sa 6.975 bodova, Elena Ribakina sa 6.848, te Džesika Pegula sa 5.050.
Унс Џабир је остала шеста, Маркета Вондроушова је сада седма, док је Ћинвен Џенг пала на осмо место. Марија Сакари је на деветој позицији, а Јелена Остапенко је десета.
Olga Danilović je najbolja srpska teniserka – ona je nazadovala za dva mesta i sada je 125. Natalija Stevanović je na 185. mestu, dok je Dejana Radanović 243. u poretku.
Bonus video POSLE 7 GODINA PENZIJE Ana Ivanović se vratila tenisu - Nadalova sestra poslala poziv
Preporučujemo
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)