KECMANOVIĆ SVETI ĐEREA: Sjajni Miša ide na srpskog "dželata" u drugom kolu Vimbldona

27. 06. 2022. u 21:51

SRPSKI teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Vimbldona nakon što je savladao 85. teniser na ATP listi Džoa Milmana rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:3,6:4.

КЕЦМАНОВИЋ СВЕТИ ЂЕРЕА: Сјајни Миша иде на српског џелата у другом колу Вимблдона

Naš predstavnik rano je oduzeo servis protivniku, a nedugo zatim napravio još jedan brejk i odneo prvi set.

U nastavku je australijski teniser istom merom uzvratio i izjendačio na 1:1.

Treći set i sličan scenario, Kecmanoviću je ponovo rani brejk pomogao da se domogne velikih 2:1 i trasira put ka uspešnom otvaranju grend slema na ostrvskoj travi.

U petom setu trenutno 30. na ATP listi nastavio je da igra defanzivan tenis i mudro vreba svaku grešku rivala. Kecmanović je iskoristio još dve brejk lopte koje su mu se ukazale i tako stvorio šansu da u drugom kolu savlada "dželata" Lasla Đerea, koga je porazio Alehandro Tavilo, upravo njegov naredni protivnik.

Podsetimo, Novak Đoković prethodno se plasirao u drugo kolo Vimbldona, nakon pobede nad Sunvu Kvonom sa 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

BONUS VIDEO: Novak Đoković nije među troje tenisera s najvećom zaradom u 2021.