TONI NADAL UDARIO NA NOVAKA: Đoković je žrtva svog ega, njegovo ponašanje je nespojivo sa ATP pozicijom
OPŠTE je poznato da teniska publika mnogo više podržava Federera i Nadala nego Novaka Đokovića. Zašto je to tako govorio je bivši trener i Rafin stric Toni Nadal.
FOTO: AP
Uprkos tome što srpski as ima isto grend slem titula kao i dvojica velikih rivala (svi po 20), nije voljen kao Švajcarac i Španac.
- On se pojavio kada su Rafa i Rodžer već razvili rivalstvo. Dva različita tenisera, dva različita stila, to nema veze sa Novakom. Đoković je postao žrtva svog ega. Njegovo ponašanje na terenu u nekim situacijama je nespojivo sa njegovom pozicijom na ATP listi - ističe trener Feliksa Ože-Alijasima u jednom podkastu.
Toni Nadal je i ranije znao da kritikuje svetskog broja jedan. To je uradio kada je Novak na Australijan openu tražio pomoć doktora na meču protiv Tejlora Frica.
- Mene iznenađuje da neko ostavlja utisak da će odustati zbog povrede, a onda sutradan kao da se nije desilo ništa. Nije na meni da pričam o tome da li folira ili ne, ali kod njega je to češće nego kod ostalih sportista - rekao je tada Toni Nadal.
Ipak, Đoković je navikao na sve ovo i sigurno se neće mnogo obazirati, već će nastojati da što spremniji dočeka naredne izazove.
BONUS VIDEO: NOVAK ZAPEVAO "PUKNI ZORO"! Pogledajte snimak o kom priča Srbija, Đoković oduševio goste
Preporučujemo
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)