NELSON MONFOR, FRANCUSKI NOVINAR ZA "NOVOSTI": Volim Novaka i Beograd!

NELSON Monfor je danas u Francuskoj nešto što su kod nas davno bili Dragan Nikitović i Mladen Delić.

НЕЛСОН МОНФОР, ФРАНЦУСКИ НОВИНАР ЗА НОВОСТИ: Волим Новака и Београд!

FOTO: AP

Legenda je sportskog novinarstva. Ovde ima svoju humorističku lutku ginjol, što je posebno priznanje da nešto znači u javnom životu svoje zemlje.

Komentarisao je otvaranje OI, ekspert je za klizanje i atletiku, a iznad svega voli tenis. Za francusku nacionalnu TV intervjuiše najveće sportske zvezde. Karakteristično je što to radi na maternjim jezicima mnogih od njih, jer tečno, uz francuski, govori još i engleski, španski, italijanski i nemački.

Razgovaramo ovih dana na terenu "Sizan Langlan" u Parizu, na francuskom.

- Veoma volim igru Đokovića. Žao mi je što su on i Rafa u istom delu tabele i što će se sresti u polufinalu. Bilo bi to sjajno finale - kaže Monfor za "Novosti", dodajući da će Noletu biti teško protiv Španca koji se ovde oseća kao kod kuće, ali da se nikad ne zna.

A onda, samoinicijativno, dodaje:

- Mnogo volim Beograd i odlično ga poznajem! Bio sam na Dejvis kupu, veoma mi se svidelo, pa sam kasnije odlučio da odem sam, turistički.

Eto šta radi tenis.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ISTORIJSKA ODLUKA! Mečevi imaju ČETVRTINE na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Americi, Kanadi i Meksiku!