SAVEZI U PANICI: Ograničenja za novinare i delegacije u Tokiju

MEĐUNARODNI olimpijski komitet (MOK) doneo je odluku da se drastično smanji broj zvaničnika koji će biti prisutni na letnjim Olimpijskim igrama u Tokiju s ciljem da se spreči širenje korona virusa.

САВЕЗИ У ПАНИЦИ: Ограничења за новинаре и делегације у Токију

Foto: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Na jučerašnjem sastanku izvršnog odbora MOK doneta je odluka da se akredituju samo zvaničnici koji imaju "esencijalnu operativnu ulogu" na Olimpijadi i potvrđeno da je ova mera usklađena sa zahtevima japanskih organizatora.

Agencija Kjodo saznaje iz dobro obaveštenih krugova bliskih olimpijskim organizacionim strukturama, da japanska vlada razmatra da se broj zvaničnika prepolovi na oko 30 hiljada, od kojih bi 11 hiljada bili takmičari olimpijci i 4.000 para-olimpijci.

Ograničenja će se odnositi i na posetioce, ali i na zvaničnike nacionalnih i regionalnih olimpijskih organizacija.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

DVA PUTA SU SE BORILI ZA MOJ ŽIVOT, MOGLO JE FATALNO DA SE ZAVRŠI Lea Kiš o najtežem životnom periodu - Znala sam da nešto nije u redu