NOVA POL POZICIJA ZA HAMILOTNA: Britanac sa prvog mesta napada rekord Šumahera (VIDEO)
VOZAČ Mercedesa Luis Hamilton osvojio je danas pol poziciju pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Rusije.
Foto: EPA-EFE/ Pavel Golovkin / Pool
Britanac je do nove pol pozicije u karijeri, 96. u karijeri, stigao rezultatom 1:31,304 minuta.
Aktuelni šampion je bio najbrži nakon što je "za dlaku" izbegao ranu eliminaciju u drugom delu kvalifikacija.
Posle izletanja Sebastijana Fetela bila je istaknuta crvena zastava, a nakon što je staza očišćena i akcija nastavljena, Hamilton je morao da požuri i bukvalno u poslednjem trenutku je započeo najbrži krug.
Ako pobedi sutra, Hamilton će upisati 91. pobedu u karijeri i izjednačiće rekord Mihaela Šumahera.
Iz prvog reda trku u Sočiju počeće i vozač Red Bula Maks Verstapen koji je za Luisom zaostao 0,563 sekunde.
Drugi vozač Mercedesa, Valteri Botas imao je treće vreme, četvrti je bio Serho Peres u Rejsing Pointu, a peti vozač Renoa Danijel Rikardo. Do desetog mesta su plasirani još Karlos Sainc, Esteban Okon, Lando Noris, Pjer Gasli i Aleksander Albon.
Trka je na programu sutra od 13.10.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
FORMULA 1 PONOSNA NA SVOG NAJSTARIJEG VOZAČA: Stota svećica za Mekalpina!
21. 09. 2020. u 17:49
LUIS SE PROVUKAO: FIA ipak neće pokrenuti istragu protiv Hamiltona
15. 09. 2020. u 14:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ČESTITKE BELINGEMU I SUDIJAMA!" Oglasio se otac Erlinga Halanda nakon ispadanja Norveške sa Mundijala
Bivši norveški fudbaler Alf-Inge Haland, otac zvezde "vikinga" Erlinga Halanda, oglasio se na društvenim mrežama nakon ispadanja Norveške od Engleske, i to prozvavši sudije.
12. 07. 2026. u 12:30
PARTIZAN ZAVRŠIO PLEJMEJKERA! Bivši saigrač Miloša Teodosića oblači crno-beli dres
Doskorašnji košarkaš Virtusa, Alesandro Pajola, uskoro će postati novi košarkaš Partizana.
11. 07. 2026. u 20:46
SADA I ZVANIČNO! Dušan Alimpijević produžio ugovor do 2028. godine
Sada je stigla i potvrda, Dušan Alimpijević, produžio je ugovor sa Bešiktašem do 2028. godine.
12. 07. 2026. u 18:26
Komentari (0)