PREMINUO JOVAN TOŠIĆ: Višestruki prvak i državni rekorder umro posle teške bolesti u Beogradu
Dugogodišnji strelac, sudija i streljački radnik Jovan Tošić preminuo je posle teške bolesti u Beogradu, u 55. godini.
Foto: SSS
Tošić je streljaštvom počeo da se bavi u Partizanu 1977. godine. Kasnije se takmičio za Ušće i Voždovac, a 1996. je prešao u klub Beogradske elektrane, čije član bio do kraja života.
Jovan Tošić je bio višestruki prvak Jugoslavije i Srbije i državni rekorder serijskom vazdušnom puškom, kako u pojedinačnoj tako i u ekipnoj konkurenciji.
Godinama je bio međunarodni streljački sudija. Sem na domaćim takmičenjima sudio je i na dva Prvenstva Evrope malokalibarskim oružjem (2005. i 2011) i na Svetskom kupu u svim disciplinama 2010.godine, koji je kao i spomenuta Prvenstva Evrope, održan u Beogradu.
U više saziva bio je član Upravnog odbora Streljačkog saveza Beograda i predsednik Komisije za registraciju strelaca SS Srbije.
Poslednjih godina, bio je jedan od najuspešnijih učesnika beogradske „Biznis lige“, u kojoj je osvojio veliki broj trofeja u pojedinačnoj konkurenciji i kao član ekipe Beogradskih elektrana.
Preporučujemo
NOVI UDARAC ZA SRPSKI FUDBAL: Preminuo legendarni "romantičar" Božidar Milenković
25. 07. 2020. u 13:55
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"
MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.
25. 02. 2026. u 06:27
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (9)