"ORLOVE" ČEKA TEŽAK POSAO: Evo kada je žreb za Evropsko prvenstvo i ko su potencijalni rivali naših rukometaša
Muška rukometna reprezentacija Srbije nalazi se u četvrtom šeširu uoči žreba grupa za Evropsko prvenstvo 2026, saopštila je danas Evropska rukometna federacija (EHF).
G.Šljivić
Žreb za EP 2026. biće održan 15. maja od 19 časova u danskom Herningu.
U prvom šeširu biće Francuska, Danska, Švedska, Nemačka, Mađarska i Slovenija, dok se u drugom šeširu nalaze Portugalija, Norveška, Island, Hrvatska, Španija i Farska Ostrva.
U trećem šeširu biće Austrija, Holandija, Crna Gora, Češka, Poljska i Severna Makedonija, dok se pored Srbije u četvrtom šeširu nalaze još Gruzija, Švajcarska, Rumunija, Ukrajina i Italija.
EHF je saopštila da će na EP 2026. reprezentacije biti podeljene u šest grupa sa po četiri selekcije, a plasman u narednu fazu takmičenja izboriće po dva najbolja plasirana tima iz svake grupe.
EHF je podsetila da je već poznato da će Nemačka igrati u grupi A (Herning), dok će Danska biti u grupi B, koja se takođe igra u Herningu. Rukometaši Norveške će biti u grupi C u Oslu, a Farska Ostrva u grupi D (takođe Oslo). Švedska se nalazi u grupi E u Malmeu, a Island će svoje mečeve igrati u grupi F u Kristijanstadu.
EP će biti održano od 15. januara do 1. februara naredne godine u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj.
Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu
Preporučujemo
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 16:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)