REVANŠ SA KAMATOM - ZA EVROPSKI USPEH: Rukometaši Partizana dan posle senzacije prošli u četvrtfinale EHF kupa
RUKOMETAŠI Partizana plasirali su se u četvrtfinale Evrokupa. Crno-beli su u revanš meču osminefinala na Banjici oduvali grčki Diomidis sa 32:22 (13:10) i tako nadoknadili totalno neočekivani "minus" iz jučerašnjeg prvog duela – 26:28. S kim će se boriti za plasman u polufinale Beograđani će saznati 25. februara.
FOTO: M. Vukadinović
Za razliku od prvog duela, koji su u subotu neočekivano izgubili sa 28:26, lider Superlige Srbije od početka do kraja igrao je na visokom nivou. Beograđani su u prvom delu krenuli silovito,poveli sa 6:2, ali se Grci nisu predavali, brzo su smanjili na 6:5 i nisu dopustili favoritu da se odlepi na više od tri gola razlike – 13:10.
Međutim, u nastavku su se crno-beli razgoropadili. Golman Saed Heidarirad (13 odbrana) je spustio „roletnu“, a napadači su se razspucali. Već u 38.minutu domaćin je poveo sa 18:12, vodio je i 28:15, a na kraju se zadovoljio sa pobedom od 32:22.
U Partizanu najefikasniji su bili Crnoglavac sa 10, Zečević sa 5 i Anđelković sa 5 pogodaka. Kod Diomidisa najubojitiji je bio Papadionisiju sa 5 golova.
Preporučujemo
PROSINEČKI PONOVO SELEKTOR! Neobična destinacija za bivšeg trenera Crne Gore
10. 12. 2025. u 12:47
ODE JOVAN MILOŠEVIĆ? Španski gigant "krade" najboljeg igrača Partizana
10. 12. 2025. u 12:17
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)