BRONZA ZA SRBIJU! Ali Arslan doneo medalju sa Svetskog prvenstva u rvanju
Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Ali Arsalan osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 72 kilograma na Svetskom prvenstvu u Tirani.
Foto: RSS
Arsalan je u osmini finala ubedljivo pobedio Finca Miku Peltokangasa sa 10:1. Izuzetnu borbu Arsalan je odradio i u četvrtfinalu, a od Nemca Mihalea Vidmajera bio je bolji rezultatom 9:0. Međutim, srpski takmičar je u polufinalu poražen od Ibrahima Ganema iz Francuske sa 6:1.
U duelu za bronzu Arsalan je rezultatom 16:14 savladao Hajika Melikijana iz Jermenije. Arsalan je tako stigao do četvrtog odličja za Srbiju na velikim takmičenjima, pošto se na prethodnim šampionatima sveta okitio zlatom i bronzom, a sa Evropskog prvenstva ima još jedno bronzano odličje.
Na prvenstvu sveta u glavnom gradu Albanije u sredu će u slobodnom stilu nastupiti i Azamat Tuskaev i to u kategoriji do 61 kilogram. Protivnik u prvom kolu biće mu Rumun Razvan Kovač.
BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
EVROLIGA ODREDILA SUDIJE: Oni će suditi na meču Žalgiris - Crvena zvezda
29. 10. 2024. u 19:30
"IH, KAD BIH MOGAO DA 'MAZNEM' EVROLIGU!" Obradović pred utakmicu Partizan - Monako
29. 10. 2024. u 16:51
KO ĆE NA MEGDAN BARSI? Madridski velikani ukrštaju koplja u polufinalu Superkupa Španije!
GRADSKI rivali Atletiko Madrid i Real Madrid ponovo će ukrstiti koplja, ovoga puta u polufinalu Superkupa Španije (20.00) koji se i ove godine održava Džedi. Ulog je ogroman, finale protiv Barselone i prilika za prvi trofej u 2026. godini.
08. 01. 2026. u 08:00
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 16:13
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)