MOTO GP: Frančesko Banjaja pobedio na trci za Veliku nagradu Nemačke
Vozač Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Nemačke na stazi Sahsenring.
FOTO: Tanjug/AP
Banjaja, koji je aktuelni svetski šampion, ostvario je šestu pobedu ove sezone rezultatom 40:40.063.
Drugo mesto osvojio je vozač ekipe Gresini rejsing Mark Markes sa 3,804 sekunde zaostatka za pobednikom, a treći je bio njegov mlađi brat Aleks Markes, koji je takođe član Gresini rejsinga.
Vozač ekipe Pramak Dukati Španac Horhe Martin izleteo je sa staze na početku pretposlednjeg kruga.
Banjaja je preuzeo prvo mesto u generalnom plasmanu vozača sa 222 boda, dok je Martin drugi sa 212.
Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena četvrtog avgusta za Veliku nagradu Velike Britanije.
BONUS VIDEO: FRKA, ALI NE VELIKA: Manji požar u metro stanici kod koje su okupljeni srpski navijači u Minhenu
Preporučujemo
JOKIĆEVA OSVETA! Nikola se nameračio da velikom rivalu pokaže gde mu je mesto!
VEČERAS nas očekuje duel između Nagetsa i Tandera, a mi očekujemo da će Jokić biti posebno motivisan zbog dešavanja na poslednjem meču ovih timova.
09. 03. 2026. u 12:30
ŠTA ĆE REĆI JELENA?! Evo šta je Arina Sabelnka radila Novaku Đokoviću u Indijan Velsu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za ATP Indijan Vels 2026, turnir na kome danas nastupa i Novak Đoković, nisu uobičajene.
09. 03. 2026. u 15:39
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)