SRBIJI POTREBNO ČUDO: "Orlovi" izgubili od Španije, težak posao ih čeka u revanšu

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

08. 05. 2024. u 22:46

RUKOMETAŠI Srbije izgubili su od Španije sa 32:28 (15:14) u prvoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

СРБИЈИ ПОТРЕБНО ЧУДО: Орлови изгубили од Шпаније, тежак посао их чека у реваншу

Kada se saznalo da će "orlovi" igrati za "furijom" za plasman na planetarnu smotru bilo je jasno da izabranike Borisa Rojevića čeka težak posao.

Ipak, Srbija je pokazala zube rivalu, posebno u prvom poluvremenu i ostaje nada da u revanšu može da napravi iznenađenje.

Imala je Španija samo gol prednosti posle 30 minuta rukometa (15:14). U nastavku je domaćin dodao gas, otišao u nekoliko navrata na maksimalnih plus pet, da bi na kraju meč rešen sa četiri gola prednosti u korist "furije".

Jasno je da je "orlovima" potrebno čudo u revanšu ako žele da budu deo Svetskog prvenstva.

Najbolji kod pobednika bio je Aleks Dujšebaev sa šest pogodaka, pratio ga je njegov brat Danijel sa četiri. U našoj reprezentaciji najviše su se istakli Miloš Kos i Vanja Ilić sa po pet golova.

Druga utakmica ovih selekcija na programu je 12. maja od 17 časova.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu