NOVO ŠAHOVSKO TAKMIČENJE U PARAĆINU: Igra se polufinale Pojedinačnog prvenstva Srbije
ŠAHOVSKI savez Srbije organizator je polufinala Pojedinačnog prvenstva Srbije u Paraćinu koje traje od 5. do 11. februara u kompleksu bazena „Prestiž“.
Foto: Šahovski savez Srbije
Oba turnira, Open i ženska konkurencija, već su u toku, a takmičenje je u ime lokalne samouprave proglasio otvorenim Miloš Đokić, zamenik predsednika Skupštine opštine Paraćin. On je simbolično povukao prvi potez u partiji između šahistkinja Teodore Injac i Sofije Pogorelski, dve dame koje se takmiče u apsolutnoj kategoriji.
Šahisti se na oba paraćinska turnira takmiče za plasman na Šampionat Srbije koji će se igrati u junu, a plasiraće se po četiri najbolja igrača.
Po rečima direktora takmičenja Saše Jevtića, karakteristika ovogodišnjeg polufinala je izuzetno jak sastav u Open konkurenciji, gde učestvuje 43 igrača, od čega osam velemajstora i 11 internacionalnih mestora.
Što se tiče ženskog polufinala, odziv šahistkinja je bio slabiji, pa nastupa samo devet takmičarki. Po Pravilniku, na oba turnira igraće se devet kola, s tim što je Open turnir po švajcarskom sistemu, a ženski po Bergerovom zbog manjeg broja učesnica
Glavni sudija polufinala je Nataša Savić, međunarodni sudija.
Preporučujemo
SPEKTAKL U BERGAMU: Da li će "Boginja provincije" prekinuti crni niz ili će Inter sedmi put zaredom savladati regionalnog rivala?
U jeku još jedne izuzetno tesne trke za Skudeto, Inter nastavlja pohod ka povratku na tron Serije A, a poslednji ispit u 2025. godini čeka ih u Bergamu, gde će od 20.45 na "Gevis stadionu" gostovati Atalanti.
28. 12. 2025. u 07:20
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Belorusija ovo nije očekivala (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
28. 12. 2025. u 22:35
KOS SE JAVNO POHVALIO: Nakon što je priznao da živi sa Čedom, stiglo iznenađenje od naše pevačice (FOTO)
NIJE krio oduševljenje!
29. 12. 2025. u 09:35
Komentari (0)